REKLAMA

Rząd sprawdzi przeszłość nauczycieli akademickich?

 • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
 • 18 sierpnia 2016 13:53
Rząd sprawdzi przeszłość nauczycieli akademickich? Poseł PiS twierdzi, że obowiązkiem rządu jest obrona młodych ludzi przed złymi wzorcami. (fot. Jerzy Gosiewski/facebook)

Poseł PiS Jerzy Gosiewski apeluje do ministrów, by przygotowali nową wersję lustracji nauczycieli akademickich, która na dobre wyeliminuje z uczelni współpracowników i pracowników SB.

Jak informuje portal Dziennik.pl poseł PiS uważa, że dotychczasowa weryfikacja nauczycieli akademickich nie była wystarczająca.

Zwrócił się więc do szefów pięciu resortów: ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina, edukacji narodowej Anny Zalewskiej, spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka, obrony narodowej Antoniego Macierewicza oraz sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro z wnioskiem o przygotowanie nowej wersji lustracji nauczycieli akademickich.

- Zwraca się do mnie wielu ludzi wątpiących w to, czy instytucje te w pełni oczyszczone są ze współpracowników i pracowników służb bezpieczeństwa, a także z członków byłych władz komunistycznych - wskazuje Gosiewski w piśmie skierowanym do ministrów.

Poseł PiS twierdzi, że obowiązkiem rządu jest obrona młodych ludzi przed złymi wzorcami. Jak dotąd, nie otrzymał jednak informacji z resortów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Andrzej STAWSKI 2016-08-19 23:41:12
  Co za dureń, jeżeli wywalą wszystkich związanych z komuną wykładowców to kto będzie wykładał ????? Przecież my wszyscy byliśmy głęboko komunistyczni, bo nie moglibyśmy pracować na uczelniach. Niech Pan Gosiewski podpowie, skąd pożyczy Polska wykładowców , z Izraela czy Moskwy ?????????
 • UB (Umiłowana Bogu) 2016-08-19 14:59:10
  Do Tadeusz: jakie "będą"? Są promowani i to od początku przejęcia władzy. i jakoś mnie to nie dziwi.
 • antyesbek 2016-08-18 14:46:51
  Udaj się do psychiatry, baranie. Ile lat będziecie jeszcze lustrować społeczeństwo. Najpierw zlustrujcie swoich posłów.
 • Tadeusz 2016-08-18 14:37:17
  za to promowani będą współpracownicy proboszczów...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA