REKLAMA


Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej

OCEŃ OSOBĘ

Lat 50, zamężna, dwie córki, mgr filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty, były Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Anna Zalewska zdecydowanie przeciwstawia się prywatyzacji okolicznych szpitali oraz interweniuje w sprawie budowy obwodnic oraz modernizacji dróg na terenie byłego województwa wałbrzyskiego.

Jest inicjatorką „Deklaracji S8”, podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę, który zadeklarował, że będzie wspierał inicjatywę budowy drogi ekspresowej nr 8 na trasie Wrocław- Ząbkowice Śląskie- Kłodzko- granica kraju.

W poprzedniej kadencji Sejmu RP Poseł Anna Zalewska reprezentowała Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podczas odwoływania ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza. Przedstawiała również stanowisko PiS w sprawie nieudzielenia wotum zaufania Premier Ewie Kopacz.
W jej biurach poselskich, działających w każdym powiecie okręgu wałbrzyskiego, od wielu lat zapewniana jest stała pomoc prawna i interwencyjna dla mieszkańców.

W Prawie i Sprawiedliwości Poseł Anna Zalewska działa od 2003 roku. W ciągu ostatnich 7 lat pełniła funkcję Prezesa Zarządu Okręgowego PiS. Jest liderem partii Jarosława Kaczyńskiego w okręgu wałbrzyskim.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał ją na stanowisko Ministra Edukacji Narodowej w rządzie Beaty Szydło.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (74 komentarzy)

 • Wykształciuch 2017-06-19 07:45:01
  Do Darek: Dokładnie to samo napisała niejaka Violeta. Czyżby to rozdwojenie jaźni? A może te wpisy z rozdzielnika za pieniądze wysyłane? Podnieś się z kolan i myśl samodzielni (jeszcze wolno).
 • Darek 2017-06-18 13:08:21
  Najlepsza Pani Minister, który realizuje obietnice tak jak domagają się od lat tego Rodzice. 76% Polaków ma dość tych gimnazjum, które stały się patologią, gdzie są narkotyki, alkohol i inne używki!!!
 • Dojna Zmiana 2017-06-06 20:11:40
  Do Violeta: W jaki sposób władza chce zlikwidować problem patologii w szkole jeśli obecnie jest ich więcej w zespołach szkół niż w samodzielnych gimnazjach. Czy uczniowie zażywający lub rozprowadzający narkotyki będą rozstrzeliwani na porannym apelu gumowymi kulami przez członków młodzieży wszechpolskiej? Czy każdy uczeń będzie musiał dmuchać w alkomat przed i po zakończeniu zajęć każdego dnia? W jaki sposób osoby, które nie spełnią kryteriów normalności będą eliminowani z grupy uczniów? W jaki sposób MEN chce jeszcze poprawić jakość nauczania w szkołach, jeśli uczniowie polskich gimnazjów zajmują obecnie czołowe miejsca w międzynarodowych konkursach sprawdzających poziom wiedzy? Z tego co wiadomo podstawa programowa dla szkoły podstawowej po reformie zwłaszcza z przedmiotów ścisłych jest przygotowana fatalnie. Brakuje w niej nieraz podstawowych pojęć z matematyki jak podobieństwo trójkątów, proporcjonalność prosta i odwrotna, układy równań. Nauczyciele fizyki bez ich znajomości nie będą w stanie wyłożyć wiedzy uczniom. Nie wspominam już o biologii i pracowniach przedmiotowych, których w wielu szkołach po prostu nie będzie co znacznie obniży jakość edukacji. Czy skok na kasę nauczycieli i ich rodzin jest wart aż takiego pośpiechu, i nieszczęścia polskich dzieci jakie zgotuje im PiS lekceważąc opinię obywateli poprzez blokowanie debaty o referendum w sejmie.
 • Paweł 2017-06-04 23:31:56
  Bardzo dobra MINISTER. Która przywraca Normalność w Szkołach. Pozdrawiam
 • Wykształciuch 2017-06-03 12:24:06
  Do Violeta: Jeśli te "nowe" podstawówki będą uczyły z takim skutkiem jak Panią, to okaże się, że gimnazja były kuźnią talentów. Kobieto!!! Zainwestuje w słownik. Obojętnie jaki, bo w Pani wypowiedzi kuleje wszystko. O tempora, o mores😋
 • Zła 2017-06-03 00:22:41
  Reforma oświaty ma chyba służyć PiSowi do wykształcenia, dla własnych korzyści, zastępów ciemnego ludu.
 • Violeta 2017-05-29 13:54:12
  Najlepsza Pani Minister, który realizuje obietnice tak jak domagają się od lat tego Rodzice. 76% Polaków ma dość tych gimnazjum, które stały się patologią, gdzie są narkotyki, alkohol i inne używki, dochodziły później do samobójstw. Od lat jesteśmy najgorsi w nauce przez te gimnazjum. Mamy szansę w końcu być najlepsi. I to dzięki rządu Prawo i Sprawiedliwość stajemy na nogi. Dziękujemy Pani Minister za to z jaką pasją i życzliwością angażuje się w rolę społeczną jakim jest praca na rzecz Obywateli.
 • Quo Vadis 2017-05-04 18:52:03
  Wiele wskazuje na to, że sposób wdrażania reformy przez panią minister i nieliczenie się z opinią społeczną stanie się gwoździem do trumny PiS w nadchodzących wyborach samorządowych, a następnie parlamentarnych. Należałoby już teraz pomyśleć w jaki sposób można by restytuować gimnazja w przyszłości, a przynajmniej zmniejszyć negatywne skutki tej reformy, czyli zminimalizować zwolnienia wśród nauczycieli, wprowadzić nowoczesną szkołę na miarę XXI wieku, a nie XIX-wieczną jaką preferują autorzy reformy.