REKLAMA


Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej

OCEŃ OSOBĘ

Lat 50, zamężna, dwie córki, mgr filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty, były Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Anna Zalewska zdecydowanie przeciwstawia się prywatyzacji okolicznych szpitali oraz interweniuje w sprawie budowy obwodnic oraz modernizacji dróg na terenie byłego województwa wałbrzyskiego.

Jest inicjatorką „Deklaracji S8”, podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę, który zadeklarował, że będzie wspierał inicjatywę budowy drogi ekspresowej nr 8 na trasie Wrocław- Ząbkowice Śląskie- Kłodzko- granica kraju.

W poprzedniej kadencji Sejmu RP Poseł Anna Zalewska reprezentowała Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podczas odwoływania ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza. Przedstawiała również stanowisko PiS w sprawie nieudzielenia wotum zaufania Premier Ewie Kopacz.
W jej biurach poselskich, działających w każdym powiecie okręgu wałbrzyskiego, od wielu lat zapewniana jest stała pomoc prawna i interwencyjna dla mieszkańców.

W Prawie i Sprawiedliwości Poseł Anna Zalewska działa od 2003 roku. W ciągu ostatnich 7 lat pełniła funkcję Prezesa Zarządu Okręgowego PiS. Jest liderem partii Jarosława Kaczyńskiego w okręgu wałbrzyskim.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał ją na stanowisko Ministra Edukacji Narodowej w rządzie Beaty Szydło.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (66 komentarzy)

 • Quo Vadis 2017-05-04 18:52:03
  Wiele wskazuje na to, że sposób wdrażania reformy przez panią minister i nieliczenie się z opinią społeczną stanie się gwoździem do trumny PiS w nadchodzących wyborach samorządowych, a następnie parlamentarnych. Należałoby już teraz pomyśleć w jaki sposób można by restytuować gimnazja w przyszłości, a przynajmniej zmniejszyć negatywne skutki tej reformy, czyli zminimalizować zwolnienia wśród nauczycieli, wprowadzić nowoczesną szkołę na miarę XXI wieku, a nie XIX-wieczną jaką preferują autorzy reformy.
 • Wykształciuch 2017-04-02 19:50:47
  Wstyd mi, że też jestem po wrocławskiej polonistyce... Jestem od 1988 roku czynnym nauczycielem i wiem, co warto by zmienić dla dobra szkoły- na początek panią minister.
 • m2 2017-03-31 10:25:02
  Zyje w swoim urojonym świecie KŁAMCZUCHA KATARYNKA mówi głupoty Jest marionetko w rękach Pama /k/ tyłko on za nic nic odpowiada A Pani odpowiada moralnie za to co dzieje się z dziecmi Wg sondaży rozliczanie już się rozpoczęło Pani też przyczyniła się do tych wyników
 • preczpis 2017-03-28 21:15:24
  Najlepiej co potrafi to pyskiem szybko operuje,niczym katarynka ,opowiada bzdury że nikt nie straci pracy,wredne babsko.
 • 95 letni emeryt 2017-03-23 06:52:24
  Osoba która zneca się nad naszymy dziecmi Brak doświadczenia życiowego Żyje w pewnej skrajności bez zadnej reflekcji o swoim postepowaniu W swoim długim życiu poznałem takie stwory zle skoczyły Kobieto opamiętaj się bo będziesz miała złe wspomienia na stare lata
 • arco 2017-03-19 20:39:55
  Nastepna umyslowo chora.Pod klucz z taka.Polacy w Pisie Studiach czolo w Europie Niemcy daleko za nami.To nie ona ,ona jest za glupia,to Kaczora KUKLA do wykonania brudnej roboty takie procedury jak w PRL-u.Ja nie wiem mysle ,ze to straszny sen.Niech te biedne Dzieci BOG ma w opiece.
 • Aurealia 2017-02-21 20:31:33
  Do Quo vadis: Nieformalnie taki podział istnieje już dziś w wielu małych miejscowościach i wynika z niżu demograficznego. Tworzenie na prowincji jedynie dużych szkół 8-klasowych to utopia, z którą zmierzą się samorządy bez względu na ich pochodzenie polityczne. Organizowanie na terenach wiejskich sieci mniejszej liczby szkół 8-klasowych pogorszy bezpieczeństwo małych dzieci, które będą zmuszone pokonywać bardzo duże odległości w drodze do szkoły zbiorczej. Polski standard życia odbiega od kanadyjskiego czy australijskiego i nie każdego rodzica będzie stać na to aby dostarczać dzieci do szkół helikopterem.
 • Aftermath 2017-01-22 17:51:27
  Wszystkim ciemnogrodzianom pracującym nad ustawą pragnę zwrócić uwagę, że Putinowi zależy na tym aby Polak był głupi i słabo wykształcony. Potrzebuje parobków do pracy w kamieniołomach i remontów kolei transsyberyjskiej. Nowa podstawa programowa wpisuje się w ten scenariusz i jest mu na rękę