REKLAMA


Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Anna Zalewska Minister Edukacji Narodowej

OCEŃ OSOBĘ

Lat 50, zamężna, dwie córki, mgr filologii polskiej, ekolog, menedżer oświaty, były Wicestarosta Powiatu Świdnickiego, Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Anna Zalewska zdecydowanie przeciwstawia się prywatyzacji okolicznych szpitali oraz interweniuje w sprawie budowy obwodnic oraz modernizacji dróg na terenie byłego województwa wałbrzyskiego.

Jest inicjatorką „Deklaracji S8”, podpisanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Pana Andrzeja Dudę, który zadeklarował, że będzie wspierał inicjatywę budowy drogi ekspresowej nr 8 na trasie Wrocław- Ząbkowice Śląskie- Kłodzko- granica kraju.

W poprzedniej kadencji Sejmu RP Poseł Anna Zalewska reprezentowała Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość podczas odwoływania ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza. Przedstawiała również stanowisko PiS w sprawie nieudzielenia wotum zaufania Premier Ewie Kopacz.
W jej biurach poselskich, działających w każdym powiecie okręgu wałbrzyskiego, od wielu lat zapewniana jest stała pomoc prawna i interwencyjna dla mieszkańców.

W Prawie i Sprawiedliwości Poseł Anna Zalewska działa od 2003 roku. W ciągu ostatnich 7 lat pełniła funkcję Prezesa Zarządu Okręgowego PiS. Jest liderem partii Jarosława Kaczyńskiego w okręgu wałbrzyskim.

16 listopada 2015 r. prezydent Andrzej Duda powołał ją na stanowisko Ministra Edukacji Narodowej w rządzie Beaty Szydło.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (9 komentarzy)

 • Wandzia 2016-10-09 19:36:09
  Brawo, Pani Anno !!! Jesteśmy 100% za Pani nową reformą !!! Boli nas jeszcze to, że nie likwiduje się szkół stowarzyszeniowych, gdzie dyrektorzy zrobili sobie prywatne włości, nie oddala się religii ze szkół wraz z nędznymi katechetami (bo religii powinni uczyć księża do tego przygotowani...), i wówczas pozwala się na dowolną interpretację wszelkich praw i obowiązków. Tak jest w szkole w J. powiat nyski
 • PO,-hańba i Wstyd!!! 2016-09-17 13:18:49
  PO degradacji Polskiego Szkolnictwa,Polskie Historii wprowadzani seksu do szkół(dżender)przez PeOwców!!!!!!!!Bardzo mądre i rozsądne DECYZJE przy przywracaniu NORMALNOŚCI w Szkołach!!! Pozdrawiam
 • plik 2016-09-16 15:07:34
  Wiem że większość polityków nie jest zbyt inteligentnych i to co ta pani opowiada to potwierdza . Najgorsze jest jednak to że ci politycy naprawdę myślą że wszyscy Polacy to idioci.
 • Zuzanna123 2016-09-06 19:32:27
  Jak zwykły nauczyciel może być ministrem. Dlatego sobie nie radzi i nie ma nowych reform. Po co te reformy tylko dlatego żeby zagrać na nosie platformie ale to się nie udaje bo za mało wiedzy. Trzeba samej iść do szkoły i zaczerpnąć wiadomosci. Pani minister daj sobie kobieto spokój z reformowaniem szkół bo nie ta głowa i rozum. Na takie stanowisko trzeba mądrzejszych. Potrzeba z głową i trochę wiecej wiedzy na temat szkolnictwa. A pani ostatnio nie miała zawiele wspólnego ze szkołą. Elbanowscy wprowadzili panią w błąd a pani dalej to ciągnie. Wstyd nasze dzieci nie są do doświadczeń nie mądrych ministrów. Eksperymenty róbcie na sobie dziwacy. Pani nawet nie potrafi się nawet wypowiedzieć na temat szkół co pani chce wymodzic. Wstyd, wstyd. Dymisja.
 • Viki 2016-08-22 16:30:29
  Tak TRZYMAĆ!!! Nareszcie coś dobrego dla Polski i Polaków!! Więcej takich ministrów ! Pozdrawiam
 • Odważny nauczyciel 2016-07-15 10:22:50
  Szanowna Pani minister...gratuluję Pani dobrego samopoczucia. Niestety, niczego innego pogratulować nie mogę. Nawiązując do Pani słów, że będzie Pani zachęcać nauczycieli do odwagi itp...., pragnę zapewnić, że jestem odważnym nauczycielem i odważnym człowiekiem, zatem z całą pewnością nie będę uczyć, że "poległ znaczy zginął" (i stanowczo nie zgadzam się z Pani twierdzeniem, że są w słownikach języka polskiego różne definicje, bo nie ma póki co takiego słownika, w którym stałoby napisane to, co Pani publicznie usiłowała wmówić). Nie będę także uczyć, że tragiczny wypadek to zamach terrorystyczny, skoro nim nie jest. stanowczo odmawiam uczenia etosu rycerskiego oraz patriotyzmu na przykładzie nadętej bufonady apeli smoleńskich, kompletnie nie liczących się z uczuciami rodzin tragicznie zmarłych! Za to nadal będę uczyć, że należy przede wszystkim myśleć samodzielnie, krytycznie, bo autorytety nie istnieją. I że w życiu nie chodzi o to, aby być zadowolonym z siebie, cynicznym ignorantem, ale przede wszystkim prawym człowiekiem. Na zakończenie pragnę Pani przypomnieć, że lekcje historii, a także nauk przyrodniczych są w polskich szkołach nieprzerwanie od lat! Pani czas, podobnie jak pisowskiego zarządu, minie, za to bałagan pozostanie... Dzięki Bogu historia uczy nas, że głupia władza rodzi u młodych ludzi przekorę. Paradoksalnie opór rodzi siłę i odporność na indoktrynację wszelaką. Pozostaję z grzecznościowym poważaniem, ale bez cienia szacunku.
 • radny 2016-01-15 09:03:34
  Do ekolog: bez sensu piszesz ekologu , dlaczego obrażasz profesjonalną i praworządną kobietę. Możesz mieć inne zdanie do zmiany systemu w oświacie , ale więcej kultury i taktu. Włodarze miast i gmin , po to zostali wybrani przez mieszkańców , aby radzić sobie z takimi zmianami w oświacie , ty się o to nie martw , poradzą sobie .
 • ekolog 2016-01-15 08:32:13
  Ekoterrorystka...
  Szum, gadanie, rozgłos za wszelką cenę, zero pomyślunku.
  A co do oświaty to gminy mają same problemy przez zmianę systemu. W sejmie ich to nie obchodzi, co tam wójtowie i burmistrzowie zrobią.