REKLAMA

Jarosław Kaczyński: Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego

  • Autor: PAP/JS
  • 11 lipca 2016 07:38
Jarosław Kaczyński:  Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego Prezes PiS mówił o potrzebie wznoszenia pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej (Fot.: facebook.com)

Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę, dobra zmiana jest coraz bliżej - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, przemawiając w niedzielę (10 lipca) przed Pałacem Prezydenckim z okazji 75. miesięcznicy smoleńskiej.

"Można powiedzieć z pełną satysfakcją, że idzie dobrze. (...) Chodzi o to wszystko, co dzieje się w Polsce i wokół Polski. Idziemy do przodu, zmieniamy Polskę, dobra zmiana jest coraz bliżej. Oczywiście trzeba długo pracować, będą potrzebne lata, żeby przyszły te ostateczne ich konsekwencje, ale kierunek jest właściwy" - podkreślił Kaczyński.

Prezes PiS mówił także o potrzebie wznoszenia pomników upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. "Pomnik Lech Kaczyńskiego tutaj stanie, bo był wielkim prezydentem i człowiekiem, który prowadził Polskę we właściwym kierunku. Będzie i pomnik wszystkich ofiar katastrofy smoleńskiej tu, niedaleko stąd" - zapowiedział lider PiS do zgromadzonych przed Pałacem Prezydenckim.

Czytaj też: Trzeba zwiększyć wydatki na wojsko - uważa Jarosław Kaczyński

"Idziemy i będziemy iść dalej, także w tych sprawach, dla których gromadzimy się tutaj już od przeszło sześciu lat. Będzie prawda, nie będzie kłamstwa smoleńskiego. Jest prawdziwe śledztwo, a nie udawane. Jest komisja, która dąży do prawdy, a nie do tego by ją ukryć" - dodał.

10 kwietnia 2010 roku w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński z małżonką. Delegacja udawała się do Katynia na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • artamator 2016-07-11 13:10:44
    Nie zapomnijmy o Wołyniu oraz o ludobójstwie Polaków w 1937 na terenie całego ZSRR przed wybuchem II WŚ oraz wywózce Polaków na Sybir oraz o Katyniu, oraz o ..... oraz o ....oraz...... oraz o ............................oraz o !REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA