REKLAMA


Jarosław Kaczyński - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jarosław Kaczyński Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Senator I kadencji, poseł I, III, IV, V, VI, VII VIII kadencji, twórca i prezes partii politycznych Porozumienie Centrum oraz Prawo i Sprawiedliwość, premier polskiego rządu w latach 2006–2007, kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

Urodzony 18 czerwca 1949 roku w Warszawie. Doktor nauk prawnych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Działacz opozycyjny, związany z NSZZ „Solidarność”, Komitetem Obrony Robotników i Komitetem Helsińskim, członek redakcji pisma „Głos”, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”. '

W latach 1971-1976 był zatrudniony jako pracownik naukowy w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Następnie pracował jako adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w filii w Białymstoku, a w 1981 roku w Ośrodku Badań Społecznych Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność. Uczestniczył w wydarzeniach Sierpnia 1980 roku. Organizował Solidarność w Warszawie i Białymstoku.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Warszawa I. Został wybrany na posła zdobywając 202 424 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (153 komentarzy)

 • Ziobro Minister Rolnictwa 2017-10-28 09:09:51
  Do Zjednoczona Prawica: W związku z aferą gruntową ustawa z dnia 10 lipca 2015 roku o zmianie ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz.U.2015 poz.1338) niszczą obręby miejskie i zasady od dziesiątków lat przyjęte, jaki jest sens do dalszego dopłacania złodziejom z obrębów gmin, bandziorom, patologii przestępczej do emerytur KRU przez uczciwych podatków ZUS. Wnioski: Rząd Beaty Szydło od dwóch lat oficjalnie odbiera Nam resztki godności osobistej, działają celowo i świadomie na szkodę Skarbu Państwa Polskiego jak i interesu publicznego Art.231 paragraf 1 i inne. Dlaczego w związku z powyższym nie zlikwidowano dotychczas KRU? Poróżniają w związku z powyższą Aferą Rządową społeczeństwo Polskie!!!
 • Zdzisław 2017-10-26 00:31:07
  Szanowny Panie Premierze apeluje do Pana sumienia i katolika Czas na reformę służby zdrowia by ludzie z cierpieniem w kolejkach nie umierali by życie ludzkie było chronione od poczęcia prawdziwie życie to dar Boży a nie machina do zarabiania kasy i tylko kasy. Wierze ze Pan jako prawdziwy katolik zmieni ten nieludzki system a zdrowie będzie chronione prawnie urzędnik niebedzie decydował czy leczyć czy nie wiele leków ratujacych życie niejest refundowane narażając tysiące cierpiących ludzi na ból i braku szansy życia. Zdzisław Duda Kłodzko radny
 • Piłkarz 2017-10-10 23:18:12
  Fantastyczny rozgrywający w polskiej polityce. Jeden z nielicznych za których się nie wstydzę. Życzę dużo zdrowia i spokoju Panie Jarosławie Kaczyński.
 • :-) 2017-08-18 08:53:21
  Do Polak: Skoro PIS tak świetnie rządzi to dlaczego w 2016 roku zadłużenie państwa wzrosło o 95 miliardów zł, ponad 11%!!? ponieważ 500+ jest na klredyt. Dlaczego przedsiębiorcy nie mogą odzyskać należnego im VATu? Żeby Morawiecki mógł się pochwalić wysokimi wpływami z tego podatku. Dlaczego wycina się drzewa w ścisłym rezerwacie, który bez problemu przetrwał tysiące lat bez interwencji człowieka? Żeby była kasa na przekupywanie społeczeństwa. Co PIS wybudowało przez 2 lata swoich rządów? Nic, tylko obiecują jak za komuny. Ile ważnych obietnic wyborczych spełniło PIS? Tylko 500+ a i to niezgodnie ze swoja obietnica ponieważ pieniądze miały być na każde dziecko. Reforma sądownictwa która nam fundują nie jest żadną reformą a podporządkowaniem sądownictwa rządowi. W demokratycznym kraju jest to niedopuszczalne. Stajemy się Białorusią. Co do Niemców i imigrantów to PIS zrobił z jednych i drugich naszego wroga. Wiadomo, w każdej dyktaturze wróg jest potrzebny. Hitler miał żydów, Stalin Trockiego i kapitalizm a Kaczyński wybrał skłócenie nas z państwem dzięki któremu mamy dopłaty do rolnictwa i budujemy autostrady a na dodatek mamy dodatni bilans handlowy więc ten wróg nie odnosi żadnych korzyści z podporządkowania nas. Że ma gazety? Niech sobie Kaczyński założy swoją i sprzedaje! Jak będą kupować jego gazetę, nie będą kupować niemieckich.
 • Wolak 2017-08-17 16:51:26
  Do Polak: właśnie za próbę upolitycznienia (nie reformy!) nigdy nie poprę Kaczyńskiego. Chciano dokonać okropnego świństwa, a nie reformy. Proszę sobie poczytać po drugiej stronie jak bardzo krytyczne głosy pojawiały się wobec tej żałosnej ustawy.
 • Polak 2017-07-29 10:17:09
  Nikt mnie tak nie przekonuje do PiS i Jarosława Kaczyńskiego jak jego prymitywni przeciwnicy otumanieni zagranicznymi ( w większości niemieckimi) mediami. Żadnych argumentów tylko wiecznie to samo od 10 lat a tak naprawdę od 28 kto zna historie... Kurdupel karzeł, kot, konto bankowe, dyktator itp. Żenada. Totalne lemingi ludzie którymi bardzo łatwo manipulować, nie myślący samodzielnie czerpiący wiedze o polityce z najgorszych możliwych źródeł z reguły jednostronnego tvn24. Zero nawet próby zrozumienia o co chodzi drugiej stronie , nawet wysłuchania co ma do przekazania , żeby wyrobić sobie samodzielną obiektywną opinie na dany temat . Pozdrawiam panie Kaczyński. Mam nadzieję, że mądrze zreformujecie sądownictwo to podstawa wolnego i suwerennego narodu Polskiego.
 • Polska państwem prawa 2017-07-26 19:36:02
  Do Wrog Nr 1: Gnido spierdal.j od prawdziwego patrioty Polaka, za szerzenie faszyzmu Merkel i Tuska powinni się tobą zająć.
 • Polska jest jedna! 2017-07-26 16:06:59
  • Zanim kolejny raz się zabierzecie za reformę Sadownictwa czas zaprowadzić ład prawny Konstytucyjny z samozwańczymi samorządami terytorialnymi, gdzie lewaki z dawnego bloku komunistycznego w obronie swych interesów niszczą demokracje, podburzają społeczeństwo wyprowadzając cielęta na ulice w całym kraju, bez wątpienia należy scentralizować Urzędy, Wojewoda odpowiadałby za Gminy i Miasta w swym obrębie.