REKLAMA


Jarosław Kaczyński - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jarosław Kaczyński Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Senator I kadencji, poseł I, III, IV, V, VI, VII VIII kadencji, twórca i prezes partii politycznych Porozumienie Centrum oraz Prawo i Sprawiedliwość, premier polskiego rządu w latach 2006–2007, kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

Urodzony 18 czerwca 1949 roku w Warszawie. Doktor nauk prawnych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Działacz opozycyjny, związany z NSZZ „Solidarność”, Komitetem Obrony Robotników i Komitetem Helsińskim, członek redakcji pisma „Głos”, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”. '

W latach 1971-1976 był zatrudniony jako pracownik naukowy w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Następnie pracował jako adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w filii w Białymstoku, a w 1981 roku w Ośrodku Badań Społecznych Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność. Uczestniczył w wydarzeniach Sierpnia 1980 roku. Organizował Solidarność w Warszawie i Białymstoku.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Warszawa I. Został wybrany na posła zdobywając 202 424 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (141 komentarzy)

 • Wierzący w Pana 2017-07-20 10:58:48
  Inteligentny, stanowczy, zrównoważony, normalny, nieprzekupny - najlepszy polityk na obecną chwilę w Polsce. Kiwa "ich" jak chce, czyniąc Polskę lepszą, taką z której nie chce się wyjeżdżać, a i młodzi ludzie zaczynają wracać. Czuć duch narodu, patriotyzm, dąży do tego aby Polska była wielka nie tylko duchem, ale i gospodarczo. Dobrał inteligentnych i wykształconych ludzi z którymi PONowoczesna nie mają szans stąd ten cyrk. Jeśli ktoś przegrywa na argumenty to ucieka sie do rozwiązań nieparlamentarnych aby mu ryja z koryta nie wyjęto mimo iż tylko przy korycie beka i nic dla Polski nie robi. Brawo, Brawo, Brawo...
 • Dyktator co ma kota 2017-07-14 09:38:52
  Chciałby być dyktatorem a nie ma pojęcia co się dzieje w Polsce.
 • kot 2017-07-13 01:53:14
  Dzięki niemu w rządzie są same antypolskie szkodniki: szyszko, jurgiel, macierewicz. p.s. Kiedy wreszcie doprowadzisz do legalizacji małżeństw jednopłciowych? Komu, jak komu, ale Tobie szczególnie powinno na tym zależeć.
 • życie jest okrutne! 2017-07-06 19:17:50
  Duch patriotyzmu został Polakom przywołany, jako przewodniczący ugrupowania politycznego które przyjęło odpowiedzialność kształtowanie kraju, proszę się nie cofać na krok w przedmiocie koniecznych napraw Państwa Polskiego. Czarne owce w kwestiach zajmowanych stanowisk należy odwołać niezwłocznie. Pozdrawiam!
 • Prawo! Precz PiS! 2017-06-20 16:35:11
  Do Wyrozumiały: Bzdury pleciesz, Jarosław Kaczyński ma wpływ na zmiany w Polsce, owszem jest obłąkany, boi się wyjść w pojedynkę do ludzi, lecz raczej są to objawy choroby paranoicznej ,ubolewające że ma wpływ na całokształt Rządu Polskiego, Misiewicza zrobili w jajo na Nowogrodzkiej i odwołali. Młodzi nie mają szans się wybicia w sitwie przestępczej ,widocznie zaczął kopać gdzie nie powinien, wokół szpiegów obecnego wywiadu. Lecz kto ich osądzi? Zbigniew Ziobro śmieszne!!!
 • Wyrozumiały 2017-06-20 16:01:28
  Ja bym tak chopa nie krytykował. Z jednej strony naczytał się książek o bohaterach i chwalebnych czynach, z drugiej nigdy nie rozmawiał z człowiekiem z ulicy, nie zrobił zakupów i nie leżał z suwerenem na jednej plaży. Może to że jest szkodnikiem i mu nie wychodzi to wcale nie jego wina. Może biedaczysko chce dobrze tylko nie rozumie że podejście do rządów w stylu 17 wieku, niekoniecznie musi się sprawdzać w 21 i że demokracja to nie jest ten sam ustrój który wtedy panował w Polsce? Myślę że najlepszym sposobem traktowania go jest rozmawianie z nim jak ze schizofrenikiem. Należy potakiwać, nie kłócić się ale nie pozwalać mu wpływać na nic poza tym kiedy ma zaspokajać własne potrzeby (te nie wpływające na innych).
 • Prawica "Nie" PiSdecja! 2017-06-20 15:26:21
  Wiesz dobrze że nie mogę użyć słowa oficjalnie.
 • Prawica "Nie" PiSdecja! 2017-06-20 13:27:35
  Aktywni Agenci dawnego KGB z woj Lubelskiego nawet się z Was oficjancie śmieją , zdestabilizowaliście cały system prawny w Polsce, w imię czego?
 • Areszt. 2017-05-23 21:01:58
  Po zmianie Rzadu odrazu ARESZTOWAC!!!.Chce wywolac Wojne Domowa w Polsce.