REKLAMA


Jarosław Kaczyński - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Jarosław Kaczyński Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Senator I kadencji, poseł I, III, IV, V, VI, VII VIII kadencji, twórca i prezes partii politycznych Porozumienie Centrum oraz Prawo i Sprawiedliwość, premier polskiego rządu w latach 2006–2007, kandydat na urząd Prezydenta RP w wyborach prezydenckich w 2010 roku.

Urodzony 18 czerwca 1949 roku w Warszawie. Doktor nauk prawnych, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Działacz opozycyjny, związany z NSZZ „Solidarność”, Komitetem Obrony Robotników i Komitetem Helsińskim, członek redakcji pisma „Głos”, redaktor naczelny „Tygodnika Solidarność”. '

W latach 1971-1976 był zatrudniony jako pracownik naukowy w Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego. Następnie pracował jako adiunkt na Uniwersytecie Warszawskim w filii w Białymstoku, a w 1981 roku w Ośrodku Badań Społecznych Regionu Mazowsze NSZZ Solidarność. Uczestniczył w wydarzeniach Sierpnia 1980 roku. Organizował Solidarność w Warszawie i Białymstoku.

W 2015 r. startował do Sejmu z listy KW Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym Warszawa I. Został wybrany na posła zdobywając 202 424 głosów.

W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Łączności z Polakami za Granicą.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (132 komentarzy)

 • Areszt. 2017-05-23 21:01:58
  Po zmianie Rzadu odrazu ARESZTOWAC!!!.Chce wywolac Wojne Domowa w Polsce.
 • Antykomuch 2017-05-17 11:52:53
  Do PL.😀:
  A czym PIS różni się od PZPR? Ja szczególnej różnicy nie widzę. Wspólnie z "Razem" są najbardziej lewackimi partiami na scenie politycznej chociaż deklarują co innego.
 • PL.😀 2017-05-15 20:52:12
  Jaki pan, taki kram!
  Jaki przewodniczący, taka partia!
  Jaki program, takie opinie!
  Jaka praca, takie poparcie...
  I tak trzymać!!! Gonić czerwoną hołotę, zdrajców i sprzedawczyków od koryta.
 • Marek Skomorowski Chełm 2017-05-08 16:15:58
  Do Monia: Witam ,Solidarna Polska i Prawo i Sprawiedliwość to jedność, z uwagi na powyższe reprezentowałem prawice na Marszu Wolności 06.05.2017roku Marek Skomorowski. Tak na marginesie kończy się Wam paliwo, centralizacja samorządów nieunikniona, czas po latach barbarzyństwa, bezprawia przywrócić ład konstytucyjny i porządek prawny w Polsce.
 • Monia 2017-05-08 15:50:40
  Gdzie masz kotka Jareczku, a twój buras , byłem na marszu Wolności z czarną i Antonim ? ☺ Pozdrawiam Monika
 • Marek Skomorowski Chełm 2017-05-04 18:22:31
  Na miłość Boską Jarosławie przebodź się:Wetowana nowelizacja ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych Przez świętej pamięci Lecha Kaczyńskiego obawy się potwierdziły, niespójny system planowania przestrzennego doprowadzi do dewastacji przyrody, między innymi drzewostanów cennych fragmentów krajobrazowych co przełoży się na niską jakość środowiska(dwutlenek węgla , trujemy się wzajemnie). Najistotniejszy ogniwem destabilizujący Państwo Polskie jest, największa w historii powojennej Polski afera gruntowa, gdzie z Urzędu zostały zmienione dotychczasowe użytki rolne gruntów wszystkich klas na cele nierolnicze „B” mieszkalne, właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań, w związku z powyższym nie można ich sprzedać itd.
 • NIEWDZIĘCZNI POLACY 2017-05-04 15:56:46
  Do WDZIĘCZNI POLACY !!!:
  Nas proszę nie mieszać we wdzięczność dla tego zakompleksionego pozbawionego kontaktu z rzeczywistością, żądnego władzy karła moralnego o rozbuchanym ego.
 • WDZIĘCZNI POLACY !!! 2017-05-04 00:09:40
  Dziękujemy za całe dobro dla Polski i dla nas Polaków !!!! Nareszcie jest szansa by dzięki panu :- Polska była Polską!!!
 • Państwo przestępcze w UE! 2017-05-02 23:14:28
  Owiana tajemnicą niewyjaśnionych hipotez śmierć Andrzeja Leppera obawiam się nigdy nie zostanie wyjaśniona, Wasi wspólnicy od afery gruntowej PSL-SLD z pewnością dowody zatarli, do czego przestępcy są w stanie się posunąć wszyscy już wiedzą, po ujawnieniu szczegółowych kolejnych kulisów największej w historii powojennej Polski afery gruntowej.
 • prawica nie PiS 2017-05-02 20:55:00
  Panie Jarosławie Kaczyński dotychczas bylem dumny że jestem Polakiem, Komitet Polityczny PiS ośmieszył nie tyko polityków prawicowych,lecz Nasz kraj, z którego ze śmiechu bolą brzuch większość społeczeństwa zamieszkujący powyższą półkule świata. Ubolewam iż nie wiecie co to jest honor, z uwagi iż nie słyszeliśmy oby zakały Narodu Polskiego zrzekły się mandatu poselskiego. Dotychczasowy nie używałem znajomości przewyższających Polskę kilkunastokrotnie w fundamentach demokratycznych, lecz zapewniam przestępcze zgniłe zadki komunistyczne, będziecie spieprzali tam gdzie pieprz rośnie , stacjonujące właśnie wojska Amerykańskie w Polsce, mogą się stać zgubą dla postkomunistów łamiących standardy Państwa demokratycznego prawa.