REKLAMA

Reprywatyzacja w Warszawie: Komorowski broni Hanny Gronkiewicz-Waltz

  • Autor: GP/PAP
  • 02 września 2016 07:11
Reprywatyzacja w Warszawie: Komorowski broni Hanny Gronkiewicz-Waltz Bronisław Komorowski broni polityk PO, prezydent Warszawy. Porównał sytuację reprywatyzacji w Warszawie do zamieszania wokół obrazu , który zaginął w jego Kancelarii. (fot.:flickr.com/CC)

• Polityk, który oddał prezydenturę w 2015 roku Andrzejowi Dudzie przyrównuje oskarżenia kierowane pod adresem prezydent Warszawy do kradzieży obrazu z jego Kancelarii. On jako prezydent był atakowany, gdy konsekwencje powinien ponieść złodziej.
• W Warszawie o sytuacji reprywatyzacji dyskutowali radni, na nadzwyczajna sesji rady miasta.

Goszczący w studio TVN24 Bronisław Komorowski oceniał sytuację w Warszawie. Miastem, a wraz z nim całą Polską wstrząsa temat reprywatyzacji. Opozycja (PiS) w miejskim samorządzie domaga się wyjaśnień i odejścia prezydent miasta.

- Próba pociągnięcia do odpowiedzialności prezydent miasta wydaje się być zwykłą grą polityczną - precyzował swoje spojrzenie na ten temat Komorowski.- Hanna Gronkiewicz-Waltz ma przeciwko sobie zwarty front dwóch zupełnie przeciwstawnych żywiołów. Ma przeciwników politycznych, konkurencję, a z drugiej strony ogromny front przeciwników jakiejkolwiek reprywatyzacji. - Komorowski przekonuje, że nie wierzy, by cała afera wybuchła za wiedzą i tym bardziej zgodą Gronkiewicz-Waltz.

Gdy padło pytanie o konsekwencje reprywatyzacji były prezydent wskazał:

- Za to, że są nieuczciwi urzędnicy, kto ma odpowiadać? To tak jak swego czasu PiS robił zarzuty pod moim adresem, że zniknął obraz "Gęsiarka" z Pałacu Prezydenckiego. Został skazany za "paserkę" kelner, a ja zostałem opluty - przypominał prezydent Komorowski sytuację z końca swojej kadencji.

W Warszawie, w czwartek (1 września) odbyła się nadzwyczajna sesja rady miasta poświęcona sytuacji reprywatyzacji w mieście. Trwająca blisko osiem godzin narada samorządowców stolicy przekształciła się w spektakl polityczny.

Na sesję bardzo licznie przybyli mieszkańcy, aktywiści miejscy, m.in. ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze oraz przedstawiciele Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów. Przynieśli ze sobą plakaty i transparenty.

Sytuacja reprywatyzacji w stolicy jest pochodną dekretu Bieruta, który umożliwił odbudowę miasta po II Wojnie Światowej, na zdjęciu Ratusz Warszawy, źródło: wikipedia.org/CC

Jeden z nich przedstawia trzy zdjęcia Hanny Gronkiewicz-Waltz z ustami, oczami i uszami zakrytymi rękami oraz podpisem "Zdanie pani prezydent w sprawie reprywatyzacji".

Na samym spotkaniu prezydent stolicy zaproponowała Radzie Warszawy powołanie komisji ws. reprywatyzacji.

Czytaj: PiS chce stanowczych kroków PO wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz

- Dzisiaj jest czas na wyjaśnienie niejasnych spraw reprywatyzacyjnych. Jest tylko jeden sposób: pełna transparentność i obiektywizm - stwierdziła.

Prezydent Warszawy zapowiedziała, że pozostałe dwa lata swej kadencji wykorzysta na walkę o przepisy prawa, które ostatecznie rozwiążą problem reprywatyzacji. W czasie wystąpienia prezydenta Warszawy część zgromadzonych na sali wznosiła okrzyki m.in. "nie żartuj", "do dymisji", "złodzieje", "lokatorzy", "hańba". Kilka osób przyniosło ze sobą wałki kuchenne.

Skomentuj (3 komentarzy)

  • Maciej Putkowski 2016-09-03 04:20:29
    to nie tak, te tłumaczenia naszych polityków i byłych Prezydentów są kłamliwe, bo faktycznie wiedzą wszystko, tolerują nieludzie zachowanie się URZĘDÓW itd. W metnej wodzie łatwiej łapie sie 'RYBY" !
    Byłem uczestnikiem strony przed sądami warszawskimi, na dawnej Świerczewskiego i Chopina, kiedy to mam Skarb Państwa z Dekretu z 8 maja 1945 roku , o mieniu opuszczony i poniemieckim ZABRAŁ bez ODSZKODOWANIA NIERUCHOMOŚĆ w latach współczesnych, już za Premiera Buzka. Powiadamiałem wszystkich w III RP, ze Rząd Polski korzysta z prawa stalinowskiego ! A Komorowski mówi teraz o woli Premiera Buzka we wprowadzenia Ustawy Reprywatyzacyjnej. Inaczej mówiąc inaczej było , jak dziś ci wielcy Politycy z Komorowskim mówią w MEDIACH !
  • Tymek 2016-09-03 01:34:02
    Najpierw niech ten IDIOTA-SZOGUN BULU przeprosi NAS POLAKÓW za WSTYD jakiego nam narobil w KRAJU i na SWIECIE!!! WSTYD WSTYD i WSTYDREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA