REKLAMA

Protasiewicz: Polską nie rządzi ani Szydło, ani Duda. To tylko pacynki w teatrzyku Kaczyńskiego

 • Autor: PAP/AT
 • 12 grudnia 2016 10:47
Protasiewicz: Polską nie rządzi ani Szydło, ani Duda. To tylko pacynki w teatrzyku Kaczyńskiego Debata 13 grudnia to debata o sytuacji w rzeczypospolitej kaczorskiej - powiedział Protasiewicz (Jacek Protasiewicz, fot.jacek-protasiewicz.pl

• W tym, że debata w PE nad stanem praworządności w Polsce ma się odbyć 13 grudnia, nie ma nic złego - ocenił szef koła poselskiego Unii Europejskich Demokratów Jacek Protasiewicz.
• Ma to być debata o sytuacji w rzeczypospolitej kaczorskiej - zaznaczył.

Protasiewicz, pytany w RMF FM, czy 13 grudnia to właściwa data na debatę w Parlamencie Europejskim o stanie praworządności w Polsce, powiedział: "Nie widzę nic niestosownego w tej dacie. Ja wiem, z czym ona się kojarzy w Polsce, nie byłem wobec tej daty w swym życiu obojętny" - mówił. Jak dodał, ma to być debata o "sytuacji w rzeczypospolitej kaczorskiej - tak to nazwijmy - właśnie 13 grudnia".

"To nie są epitety, to jest przymiotnik, który dokładnie opisuje to, z czym mamy do czynienia. Przecież Polską nie rządzi ani pani premier Szydło, ani pan prezydent Duda. To są tylko pacynki w teatrzyku Jarosława Kaczyńskiego" - podkreślił Protasiewicz, pytany o użyte sformułowanie.

Na pytanie, jak by to porównał z czasem, kiedy rządził premier Donald Tusk, poseł odparł, że była to Rzeczpospolita rządzona przez silnego premiera. "Wtedy rządził premier, czyli osoba konstytucyjnie upoważniona do rządzenia krajem" - dodał.

Czytaj też: 13 grudnia, Schetyna: Ten podpis jest nieporozumieniem

Na uwagę, że europoseł SLD Janusz Zemke uważa 13 grudnia za niewłaściwą datę na debatę o praworządności w Polsce, Protasiewicz odparł, że to "może dlatego, że prawdopodobnie 13 grudnia był w PZPR, a więc może mieć z tego powodu dyskomfort". "Ja nie byłem, moi rodzice nie byli, myśmy byli po właściwej stronie, oni po stronie Piotrowicza" - podkreślił.

Jednocześnie zaznaczył, że nie widzi nic złego w wyborze 13 grudnia na manifestacje w Polsce. "Trzeba przypomnieć w dniu rocznicy stanu wojennego, że to, co się dzisiaj w Polsce dzieje, czyli zamach na Trybunał Konstytucyjny, zmiany w ustawie o zgromadzeniach, nawet w złagodzonej wersji, to jest dryf w stronę tego, co swego czasu PZPR Polsce proponował" - powiedział Protasiewicz.

Pytany o opinie swojej poprzedniej partii - PO - która uważała, że to niewłaściwa data na demonstrację, Protasiewicz odparł, że nie było to jego zdanie, choć ze względu na lojalność nie krytykował opinii liderów.

Skomentuj (4 komentarzy)

 • SCHETRU!!!!!!! 2016-12-12 22:36:32
  -: "PAŃSTWO TEORETYCZNE", "CH-J D-PA i KAMIENI KUPA"!!!Bydło zaKODziałe się ZLECIAŁO!!!
 • Multiinstrumentalista 2016-12-12 15:22:33
  Do Kasia Mivra:
  Dobre! Gra na dudach i szydle :-).
 • Kasia Mivra 2016-12-12 15:07:55
  A jak ma być? Naczelnik dyryguje, a te dudy grają
 • To już było 2016-12-12 11:22:11
  Pełna zgoda - komuna wraca a pierwszy sekretarz rządzi.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA