REKLAMA

Posiedzenie Rady do Spraw Zagranicznych UE

  • Autor: PAP/JS
  • 21 czerwca 2016 09:18
Posiedzenie  Rady do Spraw Zagranicznych UE Wiceminister Joanna Wronecka wzięła udział w spotkaniu Rady do Spraw Zagranicznych UE, które odbyło się w 20 czerwca 2016 r. w Luksemburgu (fot. MSZ)

Wiceminister Joanna Wronecka wzięła udział w spotkaniu Rady do Spraw Zagranicznych UE, które odbyło się w 20 czerwca 2016 r. w Luksemburgu.

Ministrowie spraw zagranicznych państw UE przeprowadzili debatę na temat polityki UE wobec Arktyki w związku z Komunikatem Komisji Europejskiej i Wysokiej Przedstawiciel "Zintegrowana polityka UE w sprawie Arktyki". W Komunikacie wskazano trzy obszary priorytetowe: zmiany klimatyczne, zrównoważony rozwój oraz współpraca międzynarodowa.

Rada do Spraw Zagranicznych UE omówiła również kwestię zaangażowania UE we wsparcie stabilizacji regionu Sahelu. W tym kontekście podkreślono potrzebę kompleksowej odpowiedzi Unii, obejmującej sferę bezpieczeństwa, ale także współpracę rozwojową i wyzwania demograficzne w regionie.

Czytaj też: W środę w Berlinie polsko-niemieckie konsultacje międzyrządowe

Ministrowie dyskutowali także o sytuacji w Republice Macedonii oraz szansach na wznowienie procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie. Ponadto omówiona została kwestia liberalizacji wizowej w kontekście relacji UE-Gruzja.

Rada przyjęła konkluzje w sprawie Arktyki, Sahelu, procesu pokojowego na Bliskim Wschodzie, Mjanmy, pracy dzieci, biznesu i praw człowieka oraz bezpieczeństwa żywności.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA