REKLAMA

KE: Zalecenia dostarczono przed ich publikacją

  • Autor: PAP/JS
  • 03 sierpnia 2016 14:12
KE: Zalecenia dostarczono przed ich publikacją - Mogę potwierdzić, że zalecenia dotyczące rządów prawa zostały dostarczone odpowiednim polskim władzom, zanim jeszcze zostały publicznie ogłoszone - powiedziała rzeczniczka KE(fot. fotolia)

Wydane w zeszłym tygodniu przez Komisję Europejską zalecenia dla Polski w sprawie praworządności zostały przekazane polskim władzom jeszcze przed ich publicznym ogłoszeniem - oświadczyła rzeczniczka KE Mina Andreewa.

- Mogę potwierdzić, że zalecenia dotyczące rządów prawa zostały dostarczone odpowiednim polskim władzom, zanim jeszcze zostały publicznie ogłoszone. Są one również dostępne w internecie, ale trzeba podkreślić, że dostarczono je (zalecenia - red.) z należytą starannością, zanim zostały upublicznione - powiedziała Andreewa na konferencji prasowej, pytana o wtorkową wypowiedź szefa polskiej dyplomacji Witolda Waszczykowskiego, który oświadczył, że nie dostał od KE informacji na temat zaleceń.

Andreewa wskazała też, że "istnieją oficjalne kanały dostarczania oficjalnych dokumentów", jak np. Stałe Przedstawicielstwo Polski przy UE w Brukseli.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • bratjozefa 2016-08-03 15:31:32
    W dawnym województwie kieleckim, jest takie staropolskie przysłowie, cytuję: "Jeszcze Maciek w (...) a już Mu kaszkę warzą." Tak samo, myślą nieudacznicy w Komisji Europejskiej. Wydają zalecenia, jeszcze przed nie przeczytanymi do końca powieściami kryminalnymi. Unia upadnie, na pewno. Jak powiedział, Jozef Szwejk.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA