REKLAMA

Szydło: Liczba kadencji w samorządach powinna zostać ograniczona

 • www.portalsamorzadowy.pl
 • Autor: PortalSamorzadowy.pl (Bartosz Dyląg)/AT
 • 03 października 2016 07:34
Szydło: Liczba kadencji w samorządach powinna zostać ograniczona Zdaniem premier Beaty Szydło po tylu latach funkcjonowania samorządów potrzebne są zmiany (Fot. KPRM)

• Premier Beata Szydło uważa, że liczba kadencji w samorządach powinna być ograniczona.
• Być może powinny być to tylko dwie kadencje po pięć lat - stwierdziła.

Premier Szydło pytana, czy rząd planuje nowelizacje prawa dotyczącego funkcjonowania samorządów, na przykład wprowadzenie kadencyjności odpowiedziała, że o tym się dyskutuje, trwa na ten temat dyskusja w Prawie i Sprawiedliwości.

Czytaj też: Znamy program Nowoczesnej. Dekalog partii i "Nowy ład" w Polsce

- Z mojego punktu widzenia, również z doświadczenia samorządowego mogę powiedzieć, że powinna być wprowadzona kadencyjność samorządów – powiedziała premier Beata Szydło. – Być może powinny być to tylko dwie kadencje po pięć lat, to jest kwestia otwarta.

Zdaniem premier Beaty Szydło po tylu latach funkcjonowania samorządów, pewnie wnioski powinny być wyciągnięte z reformy i potrzebne są takie zmiany.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Skomentuj (2 komentarzy)

 • W PiS DU 2016-10-03 08:05:26
  Do Piswdu:
  Jak się nie da zawłaszczyć pełni władzy legalnie to trzeba zmienić prawo i przejąć podstępem , metody iście bolszewickie.
 • Piswdu 2016-10-03 07:44:07
  Dalsze demolowanie demokracji przez pisdecję. Niech ograniczą liczbę kadencji prezesowi PiSREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA