REKLAMA

MF: Sto milionów paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 02 sierpnia 2016 10:03
MF: Sto milionów paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej W loterii zarejestrowano 100 mln paragonów (fot. shutterstock.com)

• Trwająca od października 2015 r. akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która zachęca do brania i wydawania paragonów fiskalnych, cieszy się wielką popularnością wśród Polaków.
• W loterii zarejestrowano 100 mln paragonów.

W zamian za wspieranie uczciwej przedsiębiorczości uczestnicy loterii wygrywają samochody i inne wartościowe nagrody. Okrągłą sumę paragonów zarejestrowanych od początku loterii przekroczono pod koniec lipca, a liczba zgłoszeń wciąż rośnie.

- Akcja od samego początku cieszy się powodzeniem u milionów naszych rodaków. Tylko w pierwszym miesiącu jej trwania, tj. w październiku 2015 r., zarejestrowali oni blisko 17 mln paragonów. Dzienny rekord - ok. 2,5 mln dowodów zakupu - padł 31 października. Najwięcej paragonów zarejestrowali natomiast uczestnicy z województwa mazowieckiego - informuje resort.

Czytaj też: Ustawa frankowa po zmianach. Znamy pierwsze szczegóły

Główną nagrodą w Narodowej Loterii Paragonowej są samochody Opel Astra, losowane co miesiąc. Uczestnicy nagradzani są też sprzętem elektronicznym - laptopami Lenovo i iPadami Air2. Co kwartał losowany jest też Opla Insignia spośród paragonów pobranych i zarejestrowanych za usługi realizowane w wybranych branżach specjalnych. Największe zainteresowanie wśród wzbudziło dotychczas fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne (IV kwartał 2015 r.).

Do loterii można zgłosić każdy paragon fiskalny za towar lub usługę o wartości min. 10 zł brutto. Wystarczy mieć skończone 18 lat i zarejestrować swoje paragony w miesiącu zakupu. Paragony z wybranych branż ("specjalnych") zmieniają się co kwartał. Obecnie, do końca września, są to restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA