REKLAMA

Poseł Kukiz'15 zwrócił się o informację publiczną ws. audytu rządów PO-PSL

  • Autor: PAP/JS
  • 12 maja 2016 19:17
Poseł Kukiz'15 zwrócił się o informację publiczną ws. audytu rządów PO-PSL Tyszka złożył wnioski powołując się na artykuły ustawy o dostępie do informacji publicznej mówiące m.in., że każdemu przysługuje prawo dostępu do informacji publicznej (fot. facebook/Tyszka)

• Wnioski o udostępnienie informacji publicznej ws. audytu z rządów PO-PSL złożył do premier Beaty Szydło i ministrów jej rządu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).
•  Zwrócił się o udostępnienie m.in. dokumentów, które służyły do przygotowania raportu i informacji o koszcie jego przygotowania.

O skierowaniu wniosków do szefowej rządu i ministrów przez wicemarszałka Sejmu Stanisława Tyszkę poinformowało w czwartek biuro prasowe ruchu Kukiz'15.

Tyszka złożył wnioski powołując się na artykuły ustawy o dostępie do informacji publicznej mówiące m.in., że każdemu przysługuje prawo dostępu do informacji publicznej oraz że do udostępniania informacji publicznej zobowiązane są władze publiczne i inne podmioty wykonujące zadania publiczne.

Czytaj też: Sondaż: PiS na drugim miejscu. Wyprzedza go koalicja

Wicemarszałek Sejmu wnioskuje o udostępnienie "wszelkich dokumentów, które służyły do przygotowania +Raportu o stanie spraw publicznych i instytucji państwowych na dzień zakończenia rządów koalicji PO-PSL (2007-2015)", przedstawionego w Sejmie w środę przez rząd Beaty Szydło.

Tyszka chce też udostępnienia "imiennej listy urzędników zaangażowanych w przygotowanie raportu z uwzględnieniem czasu, który na prace nad nim poświęcili", a także "imiennej listy osób odpowiedzialnych za nieprawidłowości i naruszenia ujawnione w raporcie".

Polityk ugrupowania Kukiz'15 poprosił także o informację, "czy do przygotowania i opracowania raportu były zaangażowane podmioty zewnętrzne (osoby niezatrudnione w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz inne podmioty", a jeżeli były - to "jaki był zakres oraz całkowity koszt ich działania".

Kolejna informacja, o przekazanie której zwrócił się Tyszka, dotyczy całkowitego kosztu przygotowania i opracowania raportu.

Polityk Kukiz'15 poprosił o udostępnienie tych informacji w formie pisemnej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)
REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA