REKLAMA


Beata Szydło - Prezes Rady Ministrów - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Beata Szydło Prezes Rady Ministrów

OCEŃ OSOBĘ

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Urodzona 15 kwietnia 1963 roku w Oświęcimiu. Z wykształcenia etnograf. Ukończyła studia w Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1989-1995 była doktorantem na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. Ukończyła też studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także w Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania terytorialnego.

Pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w dziale Folkloru i Tradycji, była kierownikiem działu merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury, następnie dyrektorem Ośrodka Kultury w Brzeszczach.

W latach 1998-2005 pełniła funkcję burmistrza gminy Brzeszcze. W 2005 roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. Od lipca 2010 roku jest wiceprezesem partii.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu Kraków/Chrzanów. Uzyskała mandat posła VIII kadencji, otrzymując 96127 głosów.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (193 komentarzy)

 • suweren drugi sort 2017-11-14 20:32:53
  PROPAGADA SUKCESU I KŁAMSTWA
 • Afera gruntowa PiSoska 2017-09-16 19:43:17
  Do Marian Wyka: Hahaha!
 • prawdziwy patriota 2017-08-31 15:28:09
  Do patriota: Równie dobrze mogę powiedzieć żebyż porozmawiał z rodzinami zamordowanych na polskich komisariatach lub tych którzy służyli długo odrodzonej, niepodległej Polsce a potem popełnili samobójstwo bo okazali się Ubekami. Jak tak źle jest za ta granicą to ciekawe dlaczego Polacy tam uciekają a ludzie stamtąd co najwyżej przyjeżdżają do nas na krótkie wakacje.
 • poza gatunkowy 2017-08-20 15:29:09
  Uważa Pani ludzi za niedorozwiniętych wciskając im taki kit
 • patriota 2017-08-18 02:41:07
  Do prawdziwy patriota: Add: Skala zamachów za granicą jest bardzo niska i tylko media wyolbrzymiają zagrożenie. Doprawdy ? A ile już było zamachów od naszej pogawędki w samej europie ? Wczoraj nawet w z pozoru spokojnej Barcelonie na najbardziej popularnym deptaku La Rambla, biały VAN z napisem staletargo - Renault Trafic Short Wheelbase Twin wjechał w ludzi i zginęło 13 osób a ok. 100 zostało rannych, a dzisiaj ok. 100km dalej policja w strzelaninie zabiła 4 niedoszłych zamachowców. Czy to jest niska skala zamachów ? Mieszkasz pod lasem w szałasie, czy oglądasz TVN ? Szkoda słów !
 • patriota 2017-08-07 21:42:53
  Do prawdziwy patriota: Twoja świadomość jest już zaszufladkowana i będziesz brnął na ślepo, głuchy na wszelkie argumenty jak większość totalnej opozycji. Zadzwoń na plażę do Schetyny czy cię tam nie ma ! Co do wyimaginowanego zagrożenia porozmawiaj z dziewczynkami których rodzice zginęli w Manchesterze lub z rodziną kierowcy którego zamordowano w ciężarówce w Berlinie, lub innymi rodakami którzy uczestniczyli w atakach islamistów które nie ujrzały światła dziennego dzięki poprawności politycznej władz np: niemieckich. Ja kocham swoje dzieci, a ty pewnie ich nie masz i taka jest między nami różnica. My nie chcemy się bać wychodząc z domu tak jak boją się moi znajomi z Berlina czy Malmö. Najlepiej jakbyś przeżył coś na własnej skórze, może by dotarło, chociaż wątpię.
 • prawdziwy patriota 2017-08-07 12:55:05
  Do patriota: Ależ wszystko! Skoro władza chroni obywateli przed wyimaginowanymi bandytami zza granicy, dlaczego ie broni ich przed bandytami z komisariatów? Dlaczego ci bandyci awansują? Skala zamachów za granicą jest bardzo niska i tylko media wyolbrzymiają zagrożenie a PIS ma wreszcie wroga dla suwerena, jak Hitler miał żydów a Stalin Trockiego.