REKLAMA


Beata Szydło - Prezes Rady Ministrów - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Beata Szydło Prezes Rady Ministrów

OCEŃ OSOBĘ

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Urodzona 15 kwietnia 1963 roku w Oświęcimiu. Z wykształcenia etnograf. Ukończyła studia w Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1989-1995 była doktorantem na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. Ukończyła też studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także w Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania terytorialnego.

Pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w dziale Folkloru i Tradycji, była kierownikiem działu merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury, następnie dyrektorem Ośrodka Kultury w Brzeszczach.

W latach 1998-2005 pełniła funkcję burmistrza gminy Brzeszcze. W 2005 roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. Od lipca 2010 roku jest wiceprezesem partii.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu Kraków/Chrzanów. Uzyskała mandat posła VIII kadencji, otrzymując 96127 głosów.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (185 komentarzy)

 • patriota 2017-08-07 21:42:53
  Do prawdziwy patriota: Twoja świadomość jest już zaszufladkowana i będziesz brnął na ślepo, głuchy na wszelkie argumenty jak większość totalnej opozycji. Zadzwoń na plażę do Schetyny czy cię tam nie ma ! Co do wyimaginowanego zagrożenia porozmawiaj z dziewczynkami których rodzice zginęli w Manchesterze lub z rodziną kierowcy którego zamordowano w ciężarówce w Berlinie, lub innymi rodakami którzy uczestniczyli w atakach islamistów które nie ujrzały światła dziennego dzięki poprawności politycznej władz np: niemieckich. Ja kocham swoje dzieci, a ty pewnie ich nie masz i taka jest między nami różnica. My nie chcemy się bać wychodząc z domu tak jak boją się moi znajomi z Berlina czy Malmö. Najlepiej jakbyś przeżył coś na własnej skórze, może by dotarło, chociaż wątpię.
 • prawdziwy patriota 2017-08-07 12:55:05
  Do patriota: Ależ wszystko! Skoro władza chroni obywateli przed wyimaginowanymi bandytami zza granicy, dlaczego ie broni ich przed bandytami z komisariatów? Dlaczego ci bandyci awansują? Skala zamachów za granicą jest bardzo niska i tylko media wyolbrzymiają zagrożenie a PIS ma wreszcie wroga dla suwerena, jak Hitler miał żydów a Stalin Trockiego.
 • patriota 2017-08-05 11:43:36
  Do Prawdziwy Patriota - a co ma piernik do wiatraka ? Co mają zamachy wspólnego z tym ilu ludzi ginie u nas na komisariatach ? Co ma z tym wspólnego islamizacja Europy ? Ty jesteś Prawdziwym ale MANIPULANTEM ! No chyba, że traktujesz jako zamachy zgony ludzi na komisariatach które były zawsze, również za rządów SLD...PO-PSL, No i skąd informacja, że obecnie ginie 3x więcej obywateli na komisariatach. Wyssałeś z czerwonego palca ? Może Premier Szydło jest również winna temu, że kuc dołączył do peletonu w Tour De Pologne ??? -> Mniej więcej tak wygląda twoje POmyślenie
 • klik 2017-08-03 22:22:13
  Do NowoczesnePO-DNO!!!: Jeszcze więcej pkt nieudaczności ekonomicznej, afer , złej polityki krajowej, zagranicznej i ekonomicznej można wymienić od kiedy rządzi PIS- a rządzą dopiero nie całe 2 lata
 • aza 2017-08-03 18:54:56
  Do Gienek: a teraz Ona nas krzywdzi i kłamie jak z nut. Nikt przed nią tam nie kłamał jak Ona. Ty tego nie widzisz? dajesz sobie wciskać kit
 • Babsztyl 2017-08-02 09:09:32
  Prezes nauczony doświadczeniem nominował na najwyższe stanowiska w kraju osoby bez charyzmy, polotu, umiejętności i doświadczenia aby nie mogły zagrozić jego pozycji albo stworzyć nowej, konkurencyjnej partii. Baba z powiatowego domu kultury w zadupiu.
 • Gienek 2017-08-01 13:33:34
  Pani Premier życzę wytrwałości w przeprowadzaniu dobrych zmian , niech się Pani nie poddaje tym kłamczuchom i oszustom , którzy nas krzywdzili przez ostatnie lata , mamy dosyć tego koszmaru PO - PSL . Jak i PO-NOWOCZESNEJ , najgorszym odłamem liberałów - leniuchów i gwiazd medialnych , którzy sami lgną do mediów , aby błyszczeć z głupimi i żenującymi komentarzami!!!.
 • !!! 2017-07-31 18:06:07
  Do Zjednoczona Prawica: Czy Naród Suweren postradał zmysły dopuszczając po takich przestępstwach prawice do władzy, Rydzykowi -Radio Maryja pieniądze również rozum odjęły, pytam się co Oni najlepszego że tak ujmę (...) w związku z obowiązującą obecną nowelizacją ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych z 2015roku, z uczciwych podatników z obrębów Miast którzy cały ten Rząd (...) przez lata utrzymywali zrobili dziadów i z godności Nas obdarli, zaś tym (...) złodziejaszkom którzy przez lata nic do Budżetu Państwa Polskiego nie wnosili dali zamiast działek rolnych zasoby działek budowlanych do celów deweloperskich od których sprzedaży jak dotąd również nic nie płacą VAT, śmieją się pseudo rolnicy pocałujcie Nas teraz w zadek durnowaci wyborcy z obrębów Miast którzy oddali głos na przestępczy PiS w 2015roku za ustawę Dz.U.2015 poz.1338 , dobra zmiana niech Was-chuj strzeli.
 • Broszka przy kaczce 2017-07-31 12:34:28
  Na najważniejszych miejscach w państwie, karzeł umieścił osobników bez charyzmy i kwalifikacji, żeby nie mogli zagrozić Jego pozycji. Tyle na temat.