REKLAMA


Beata Szydło - Prezes Rady Ministrów - oceniaj pracę rządu To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Beata Szydło Prezes Rady Ministrów

OCEŃ OSOBĘ

Poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Urodzona 15 kwietnia 1963 roku w Oświęcimiu. Z wykształcenia etnograf. Ukończyła studia w Katedrze Etnografii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W latach 1989-1995 była doktorantem na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ. Ukończyła też studia podyplomowe dla menedżerów kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, a także w Akademii Ekonomicznej w Krakowie w zakresie zarządzania terytorialnego.

Pracowała jako asystent w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa w dziale Folkloru i Tradycji, była kierownikiem działu merytorycznego Libiąskiego Centrum Kultury, następnie dyrektorem Ośrodka Kultury w Brzeszczach.

W latach 1998-2005 pełniła funkcję burmistrza gminy Brzeszcze. W 2005 roku wstąpiła do Prawa i Sprawiedliwości. Od lipca 2010 roku jest wiceprezesem partii.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu w okręgu Kraków/Chrzanów. Uzyskała mandat posła VIII kadencji, otrzymując 96127 głosów.

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (149 komentarzy)

 • KLamcy. 2017-05-22 20:07:23
  Nastepna Kukielka "Naczelnika"ja nazywam to Sekta,Guru jest "Naczelnik".Klamcy w kazdej Osobie.Zygac sie chce jak widze te zaklamane PYSKI.Cos takiego moga sprzedawac na tych wiochach skad pochodza,ale i tam juz sie poznali na nich.
 • ups upadek będzie bolesny 2017-05-22 17:00:09
  Polecamy Komitetowi Politycznemu PiS małą lekturę, wywiad weekendowy wicemarszałka woj.lubelskiego Krzysztofa Grabczuka dla Radia BON TON w Chełmie w przedmiocie wyłudzeń środków finansowych od społeczeństwa które należy oddać ,lecz pieniądze zostały przepuszczone przez ciasną Mafie. Afera na której obecna większość parlamentarna kształtująca Rząd Beaty Szydło dostali się do władzy ,największa w historii powojennej Polski afera gruntowa masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas na cele nierolnicze „B” mieszkalne, gdzie właściciele gruntów nawet nie byli stronami postępowań. Poprzez łamanie praw człowieka odbieracie Nam Wolność i resztki godności osobistej.
 • Kustosz z Pierdzichowic 2017-05-15 14:30:39
  Nieudolna, żenująca, nadęta, zarozumiała i wysoce niesympatyczna, Nawet nie potrafi porządnie się wypowiedzieć. Może na podrzędnym etacie w domu kultury w zabitej dechami dziurze się sprawdzała ale to maksimum jej możliwości.
 • Warchol wg Kaczyńwskiego 2017-05-13 04:26:46
  Sądaże robione pod kościolm można się domyślać co są warte
 • PO to DNO i samo ZŁO! 2017-05-10 19:38:52
  Bardzo dobra premier. Kompetentna rzeczowa, kulturalna. Realizuje pozytywny program naprawy Polski w wielu dziedzinach i to w trudnych warunkach ustawiczne Dywersji ze strony PO-NOWOCZESNEJ-PSL i Środowisk Lewackich oraz tych środowisk mediów, sądownictwa, służb, którzy żerowali na destrukcyjny "porządku" pozostawionym przez poprzedni system, grubą kreskę i aferzystów poprzedniej kadencji.
 • Punch and Judy 2017-05-10 11:46:53
  Baba z lokalnego domu kultury. Nic więcej.
 • zwolennik pisu 2017-05-10 10:50:55
  Tyle KŁAMSTWA na kazdym kroku mijacie się z prawdą Budujecie swoją pozycje na kłamstwie i obłudzie nie panuje Pani nad swojmy podwanymi Brakuje Pani kręgosłupu Pan K zrobił z pani marionetke do brudnej roboty KOBIETA KTURA NIE POSIADA SWEGO ZDANI I ŻADNYCH ZASAD
 • PL.😀 2017-05-09 19:13:20
  Jaki pan, taki kram!
  Jaka praca, takie poparcie...
  Wytrwałości dla Pani Beaty.
 • życie 2017-05-09 02:12:52
  Do Halina Szarkowska: Czego nie można powiedzieć o Rzecznik ich PiS, Amerykanie mówią językiem Siuksów nazywałyby się"chodząca we mgle" najcięższy kaliber przestępczy w przedmiocie destabilizacji Polskiego wymiaru sprawiedliwości, przy zgłębieniu się.w temat można tych debili puścić tylko w brudnych gaciach przy zakupie gruntów w obrębach gmin po czym wytoczyć w każdym odrębnym postępowaniu proces o odszkodowanie gdyż obracają nieruchomościami budowlanymi nie wyłączonymi z produkcji rolnej po czym w odrębnym postępowaniu z powództwa cywilnego wytoczyć proces o milionowe odszkodowanie n cele charytatywne. Dalszy ciąg materiału wkrótce.