REKLAMA

PO: Senat nie powinien zajmować się ustawami przyjętymi nielegalnie

  • Autor: pap/em
  • 11 stycznia 2017 10:27
PO: Senat nie powinien zajmować się ustawami przyjętymi nielegalnie Senatorowie PO mają wątpliwości, co do legalności ustaw (fot. facebook)

• PO domagała się, by Senat nie zajmował się na rozpoczętym w środę (11 stycznia) posiedzeniu ustawami przyjętymi przez posłów w Sali Kolumnowej, gdyż w ich opinii głosowania te były nielegalne.
• Ostatecznie w głosowaniu zatwierdzony został porządek obrad Senatu, w którym jest m.in. ustawa budżetowa na 2017 r.

Na początku środowego posiedzenia senator Bogdan Klich (PO) złożył wniosek, by Senat nie zajmował się ustawami przyjętymi 16 grudnia roku w Sali Kolumnowej Sejmu. "Zgłaszam sprzeciw wobec wprowadzenia do obecnego porządku obrad ustawy budżetowej oraz pozostałych ustaw przyjętych 16 grudnia na Sali Kolumnowej" - powiedział senator PO.

Jak mówił senatorowie PO mają bowiem "zasadnicze wątpliwości", co do legalności tych ustaw. "Nielegalność tych ustaw została potwierdzona szeregiem ekspertyz, w związku z tym jest to po prostu szwindel legislacyjny" - stwierdził.

Czytaj też: Platforma Obywatelska planuje blokadę mównicy sejmowej

"Jest to szwindel legislacyjny największy w historii wolnej Polski" - oświadczył Klich.

W ocenie Klicha, jeśli Senat będzie rozpatrywał ustawy nielegalnie przyjęte podczas obrad w Sali Kolumnowej, to "będziemy przykładać rękę do tej nielegalności". "Senatorowie PO nie przyłożą ręki do czegoś co jest nielegalne, bo nie weźmiemy odpowiedzialności za uchwalenie prawa, które jest niezgodne z konstytucją oraz regulaminem Sejmu" - podkreślił.

"Nie ma takiej możliwości, aby w Senacie zalegalizować coś co jest nielegalne" - dodał.

Podczas głosowania nad wnioskiem formalnym złożonym przez Klicha większość senatorów powiedziała się jednak za zaplanowanym porządkiem obrad przewidującym m.in. debatę nad tegorocznym budżetem.

Skomentuj (1 komentarzy)

  • szuruburu 2017-01-11 11:30:33
    Panie Klich. Niech pan zapozna się z oficjalnymi dokumentami i stenogramami a także opiniami prawnymi z których wynika jednoznacznie, że tak posiedzenie Sejmu 16.12.2016r. jak i podjęte uchwały, były legalne i zgodne z prawem. Z pana wypowiedzi wynika, że chce pan koniecznie, przypodobać się antypolskim awanturnikom w Kraju i zagranicą. Historia - panu i wszystkim POkrętaczom, nigdy tego, nie zapomni.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA