REKLAMA

Pawłowicz krytykuje Nowoczesną za zachowanie wobec Terleckiego

  • Autor: GP
  • 07 lipca 2016 09:24
Pawłowicz krytykuje Nowoczesną za zachowanie wobec Terleckiego Krystyna Pawłowicz na mównicy, którą w środę (6 lipca) okupowali posłowie Nowoczesnej. (fot.:youtube.com)

• W Sejmie, w środę wieczorem (6 lipca) Nowoczesna próbowała doprowadzić do debaty o nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.
• Marszałek nie dopuścił posłów Nowoczesnej do zadawania pytań, co spotkało się z reakcją opozycji.
• Posłanka Pawłowicz (PiS) oceniła, że Nowoczesna urządziła "pokaz gangsterki i chamstwa".

Sejm proceduje w trybie przyspieszonym nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym (TK). W środę wieczorem (6 lipca) posłowie na sali plenarnej debatowali i głosowali nowelizację ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

W czasie debaty doszło do wymiany polemik między posłami Nowoczesnej, a prowadzącym obrady wicemarszałkiem Terleckim. Politycy opozycji zabiegali o możliwość zadawania pytań.

Posłowie opozycji złożyli sprzeciw wobec skierowania projektu do komisji, wicemarszałek Ryszard Terlecki ogłosił, że trzecie czytanie projektu odbędzie się po doręczeniu posłom tekstu poprawek oraz wniosku o odrzucenie projektu. Głosowanie nastąpi prawdopodobnie w czwartek (7 lipca).

Zamieszanie zdecydowała się skomentować posłanka Krystyna Pawłowicz.

- Neopalikoci od Petru,urządzili wczoraj późną nocą pokaz gangsterki i chamstwa pod adresem łagodnego marszałka R.Terleckiego. Ta lewacka bojówka, a szczególnie ich feministyczna część, wściekle obrażała też Prezesa J.Kaczyńskiego i nas, którzy wygraliśmy w demokratycznych przecież wyborach.

XXII posiedzenie Sejmu ubiega pod znakiem nowelizacji ustawy o TK.

Borys Budka z Platformy obywatelskiej mówił dla portalu Parlamentarny.pl o ustawie:

- Ustawa, nad którą pracujemy, zawiera szereg rozwiązań negatywnie ocenionych przez TK, ale również przez Komisję Wenecką i Komisję Europejską. Tak naprawdę jedynym celem tej ustawy nie jest naprawienie czegokolwiek, ale zablokowanie TK na najbliższe lata. PiS nadal forsuje zasadę, żeby wszystkie sprawy, które są w TK zostały obligatoryjnie zawieszone na pół roku, a po tym czasie mają zostać od nowa rozpoczęte.

Opozycja parlamentarna postrzega nową ustawę jako kolejną próbę zamaskowania przez większość sejmową jej działań paraliżujących pracę Trybunału.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • OJTAK 2016-07-09 08:44:36
    Jak słyszę jej syczący głos pełen nienawiści i chamstwa to mi wszystkie ostre przedmioty zaczynają latać w domu. Kiedy toto zniknie z mediów i życia publicznego? Kaczyński nie ma bardziej odrażającej osoby do wyrażania jego zdania?
  • Robert Gortat 2016-07-07 12:57:20
    Kiedy to grube wstrętne babsko zniknie z przestrzeni publicznej.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA