REKLAMA


Krystyna Pawłowicz - informacje o pośle na sejm VIII kadencji To twój profil? Pomóż nam go udoskonalić. Napisz na adres parlament@ptwp.pl

Krystyna Pawłowicz Poseł VIII kadencji

OCEŃ POSŁA

Posłanka na Sejm VII i VIII kadencji z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Prawnik, nauczyciel akademicki. W latach 2007-2011 sędzia Trybunału Stanu. Brała udział w rozmowach Okrągłego Stołu po stronie solidarnościowej. W okresie rządu Jana Olszewskiego pracowała w Biurze Prasowym Rządu. Jest członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego Prawo i Sprawiedliwość oraz Krajowej Rady Sądownictwa

Urodzona 14 kwietnia 1952 roku w Wojcieszowie (województwo dolnośląskie). Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. W 1979 roku ukończyła aplikację sędziowską. Uzyskała stopień doktora nauk prawnych, a w 2005 roku zrobiła habilitację.

Do 2011 roku była profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Warszawskiego. Obecnie wykłada w Wyższej Szkole Administracji w Ostrołęce.

W 2015 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję (dostała 18 070 głosów). W Sejmie VIII kadencji zasiada w Komisji Odpowiedzialności Konstytucyjnej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej.

 

Kontakt/Redakcja: zauważyłeś błąd w swojej notce napisz na adres parlament@ptwp.pl.

Skomentuj (52 komentarzy)

 • Marcin 2017-09-26 12:02:47
  Do chory psychicznie: Czterdzieści jeden rodzin usunęło łącznie 73 dzieci z elitarnej sieci szkół Rocklin Academy w Sacramento. Kierownictwo – bez poinformowania rodziców – przeprowadziło „lekcję tożsamości seksualnej”, która była wielką traumą dla 5-latków. Władze szkoły do tej pory nie ujawniły, co się wydarzyło na zajęciach. Dyrekcja nie poinformowała rodziców, że będzie prowadzić lekcje dotyczące „relacji transseksualnych”. Na zajęciach – wg relacji dzieci - pojawił się chłopiec przebrany za dziewczynkę, którego nauczycielka, Kaelin Swaney, przedstawiła jako dziewczynkę. Kobieta czytała także książeczkę zatytułowaną „Jestem Jazz”. Szefostwo szkoły odmawia udzielenia informacji rodzicom, co dokładnie wydarzyło się w szkole. Według zarządu, dyrekcja nie musiała informować rodziców o zajęciach, ponieważ „to nie była edukacja seksualna”. Zgodnie z kalifornijskim prawem, władze szkoły mają obowiązek poinformować rodziców o lekcjach z zakresu edukacji seksualnej i rodzice mogą nie posłać dzieci na tego typu lekcje. Zarząd nie wyklucza skierowania sprawy do sądu. Przypomina, że Kalifornia zakazuje dyskryminacji ze względu na tożsamość seksualną i wyrażanie płci. W poniedziałek pięcioosobowe kierownictwo jednogłośnie odrzuciło wniosek rodziców, aby umożliwić rezygnację z lekcji dotyczących „tożsamości płciowej”. Nie zgodziło się także na uprzedni przegląd materiałów wrażliwych, zanim trafią one do uczniów. Masz coś do dodania?
 • chory psychicznie 2017-09-26 08:42:20
  Do Marcin: Idź się leczyć gościu i namów swoje idolkę do tego samego. Oboje macie niedobrze w głowach.
 • Marcin 2017-09-25 20:03:49
  Szacunek dla Pani za słowa prawdy. Tylko prawda bowiem wywołuje taką burzę, pośród tych, którzy nie chcą w niej żyć. Trafnie opisała Pani rzeczywistość i nieszczęście naszych dzieci, którym wpaja się wywrócony do góry nogami świat, gdzie przedszkolaków chce uczyć się masturbacji. Neomarksizm się nie poddaje, dlatego cieszę się, że jest Pani po jasnej stronie.
 • S.X highly recommended 2017-08-09 12:32:34
  Oj miał Owsiak rację!!!
 • AdamLG 2017-08-09 06:22:01
  Ja tylko się dziwię tym co na nią głosowali.
 • bokser 2017-07-26 23:32:20
  chętnie bym obejrzał debatę: Krystyna Pawłowicz vs Stefan Niesiołowski Krystyna Pawłowicz vs Kamila Gasiuk-Pihowicz lepsze niż walki bokserskie :)
 • wielbiciel kryśki 2017-07-24 12:29:03
  Bardzo ciekawi mnie opinia kryski na temat veta prezydenckiego co do SN i KRS -u. Co też ubek, esbek, ćpun czy jakiś taki podobny ???
 • Krynicki 2017-07-21 09:18:36
  do Ola , ale ty jesteś bezdennie głupia, chyba tez masz tak we łbie pos.... jak posłanka !!??
 • co to to nie 2017-06-22 12:06:51
  Do Kobieta, nie chłop: Tak, najwyraźniej brakuje tego który by ją chciał. Każde poświęcenie ma w końcu swoje granice.
 • ola 2017-06-21 21:18:46
  Ja Kryśkę lubię. Samodzielna jest, sama, więc musi być gruboskórna by się na powierzchni utrzymać. Nie muszę zgadzać się z jej poglądami, ale jest odważna w ich wyrażaniu, wyrazista, inteligentna. A że brak jej delikatności? Cóż, łatwo oceniać, kobiecość zwykle wydobywa obecność drugiej połowy, świadomość, że ma się obok kogoś na kogo można liczyć, naprawdę to łagodzi stres i nerwy. Po tej babce widać, że łatwo w życiu nie miała i wyszarpać musiała dla siebie swoim własnym wysiłkiem, bez wspierania się na ramieniu mężczyzny. Nie sądzę że bycie samej to jej wybór. Ot loteria losu i tyle. Niejedna kobieta / mężczyzna jakby nagle sam został - są takie scenariusze w życiu, to by wyszła na jaw ich prawdziwa siła, a raczej bezradność małego dzidziusia co to został nagle sam bez opieki. Kryśka dzielna jest. I podziwiam za jej szorstkość. I siłę charakteru, woli przetrwania mimo wszechobecnej wrogości, słów pogardy typu "stara panna". Mężatki i mężusie dumne parki uważajcie- jutro wszystko może się zmienić i możecie znaleźć się na miejscu Krychy. Jedyna pewna rzecz na świecie to zmiana, i nic nie jest dane raz na zawsze.