REKLAMA

Andrzej Duda: Bill Clinton jest efektem "kłamliwego ukazywania obrazu Polski"

  • Autor: PAP/AT
  • 18 maja 2016 19:40
Andrzej Duda: Bill Clinton jest efektem "kłamliwego ukazywania obrazu Polski" - Bill Clinton chyba zapomniał, że był prezydentem - powiedział Duda (Andrzej Duda, fot.prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

Bill Clinton na wiecu wyborczym swojej żony chyba dał się ponieść emocjom kampanijnym - tak prezydent Andrzej Duda odniósł się do wypowiedzi b. prezydenta USA o Polsce.

Bill Clinton w wystąpieniu w New Jersey ocenił, że Polska i Węgry, które "nie byłyby wolne" bez udziału USA, uznały, że "z demokracją jest za dużo kłopotu". "Chcą przywództwa w stylu Putina" - oznajmił. "Dajcie autorytarną dyktaturę i trzymajcie cudzoziemców z daleka; czy czegoś to nie przypomina? - pytał Clinton zgromadzonych, czyniąc aluzję do ksenofobicznych propozycji Donalda Trumpa, który stara się o prezydencką nominację Republikanów. Hillary Clinton ubiega się o nominację Partii Demokratycznej na listopadowe wybory prezydenckie w USA.

Polski prezydent pytany we Włoszech przez dziennikarzy o tę wypowiedź, odparł: "Myślę, że prezydent Bill Clinton chyba zapomniał, że był prezydentem. Prezydent powinien mieć po pierwsze dobre rozeznanie w bieżącej sytuacji, jeżeli chce się wypowiadać w przestrzeni publicznej. Po drugie, chyba dał się ponieść emocjom kampanijnym".

Czytaj też: Premier: Bill Clinton powinien przeprosić

Zadeklarował, że chętnie porozmawiałby z byłym prezydentem USA, gdyby ten przyjechał do Polski. "Może pewne rzeczy można by było spokojnie wytłumaczyć. Zdaje się, że ktoś go grubo wprowadził w błąd" - ocenił Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że bardzo wiele nieprawdy o sytuacji w Polsce opowiadają za granicą także polscy politycy. "Politycy opozycji, którzy na siłę próbują w ten sposób walczyć o władzę. To nie jest walka uczciwa, to jest szkalowanie własnego kraju. Szkoda, że tak się dzieje" - zaznaczył.

Według Andrzeja Dudy, postawa byłego prezydenta USA też jest "efektem takiego kłamliwego ukazywania obrazu Polski". Jak mówił, bardzo źle, że są politycy, którzy nie wahają się przed takimi działaniami.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA