REKLAMA

Piechociński: Brexit odbije się na całym OECD

  • Autor: GP
  • 24 czerwca 2016 09:33
Piechociński: Brexit odbije się na całym OECD Janusz Piechociński był posłem na Sejm VI i VII kadencj. Wspórządził Polską w rządach PO-PSL. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego Janusz Piechociński pisze na blogu o konsekwencjach Brexitu.
• Były minister gospodarki mówi wprost, że decyzja Brytyjczyków będzie drogo kosztować wszystkich.

Janusz Piechociński przewidując wyjście z Unii Wielkiej Brytanii, już w czwartek (23 czerwca) pisał o tym jak bardzo ten krok odbije się na ekosystemie gospodarczym. Za raportem OECD polityk widzi drastyczne konsekwencje w tzw. średnim i długim okresie.

- Wspólny rynek znajdzie się w stanie totalnej destabilizacji, a jego ponowne zrównoważenie odbije się niekorzystnie na wszystkich krajach UE, do tego jeszcze zwiększając przewagę ekonomiczną Niemiec - pisze Piechociński.

W dalszej części wpisu dominuje pesymistyczny ton.

Czytaj: Waszczykowski mówi o Brexicie: Mogę tylko westchnąć

Piechociński przywołuje raport przygotowany przez Foreign Policy Centre. Dokument podkreśla fakt, że obecnie 52 proc bezpośrednich inwestycji brytyjskich skierowanych jest do państw Unii Europejskiej. Wyjście Wielkiej Brytanii z UE oznaczałoby zahamowanie tych inwestycji. Szacuje się też, że w nowej sytuacji Francja musiałaby wpłacać o 1,9 mld euro więcej do unijnego budżetu, Niemcy o 2,5 mld., a Włochy o 1,4 mld euro.

Działacz PSL mówi w konkluzji wprost: - We wszystkich niemal analizach podkreśla się, że najbardziej na Brexicie straci samo Zjednoczone Królestwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA