REKLAMA

W lipcu wstępna opinia Komisji Weneckiej ws. TK?

 • Autor: PAP/JS
 • 11 lipca 2016 13:06
W lipcu wstępna opinia Komisji Weneckiej ws. TK? Sekretarz generalny RE Thorbjoern Jagland ogłosił, że zwróci się do Komisji Weneckiej - organu doradczego Rady Europy - o pilne zbadanie ustawy. (fot.:CC BY 2.5 DK)

Być może jeszcze w lipcu będzie wstępna opinia Komisji Weneckiej na temat nowej ustawy o polskim Trybunałe Konstytucyjnym - powiedział rzecznik Rady Europy.

W sobotę (9 lipca) sekretarz generalny RE Thorbjoern Jagland ogłosił, że zwróci się do Komisji Weneckiej - organu doradczego Rady Europy - o pilne zbadanie ustawy.

Z pierwszych informacji przekazanych przez rzecznika RE wynika, że Komisja bardzo szybko przystąpi do prac nad nową ustawą o Trybunale, przyjętą przez Sejm w czwartek. Szczegółowy harmonogram obecnych, pilnych prac KW nad kolejną polską ustawą nie jest jeszcze znany.

Jagland wyjaśniał, że poprosi o pilne sprawdzenie, czy ustawa uwzględnia opinię wydaną w marcu przez Komisję Wenecką na temat grudniowej nowelizacji ustawy o TK.

Przed 4 miesiącami Komisja Wenecka w wydanej opinii zaapelowała o publikację orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z marca, co według niej byłoby punktem wyjścia z kryzysu. Ponadto KW podkreśliła, że osłabienie Trybunału stanowi zagrożenie dla demokracji, praw człowieka i rządów prawa w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Viki 2016-07-12 13:28:34
  Do martin: Zgadzam się z tobą!!! Niech pouczają PO-KOD i Nowoczesną!!! Alimenty trzeba PŁACIĆ i KONIEC!!!
 • martin 2016-07-11 14:40:45
  Mafiosi nas pouczają o demokracji , niech się odp...la od Polski i Polaków a donosicieli i kapuśi oraz sabotażystów wezmą do Wenecji na swój żołd
 • Kuba_24 2016-07-11 13:32:52
  W du..ie mam opinie komisji z Wenecji... o moim Kraju. Lewacki ściek.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA