REKLAMA

Ustawy o administracji podatkowej kolejny raz odroczona

  • Autor: PAP
  • 16 czerwca 2016 20:40

Senat opowiedział się w czwartek (16 czerwca) za kolejnym odroczeniem, tym razem do 1 stycznia 2017 r., wejścia w życie ustawy o administracji podatkowej. Do tego czasu, jak zapowiada MF, ma zostać powołana Krajowa Administracja Skarbowa, zatem odroczona ustawa nie będzie potrzebna.

Za uchwaleniem nowelizacji "ustawy o zmianie ustawy o administracji podatkowej oraz ustawy o zmianie ustawy - Ordynacja podatkowa oraz niektórych innych ustaw" - bez poprawek głosowało 55 senatorów, 27 było przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu.

Ustawa o administracji podatkowej miała pierwotnie wejść w życie 1 stycznia 2016 r., ale w grudniu zeszłego roku Sejm zmienił ten termin na 1 lipca br. Celem wprowadzenia zmian w administracji podatkowej jest m.in. usprawnienie i poprawa jej funkcjonowania. Obecnie trwają jednak prace nad przygotowaniem ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Planowana ustawa o KAS uwzględnia niektóre rozwiązania zawarte w ustawie o administracji podatkowej, jednak jest znacznie szersza - przewiduje kompleksowe zmiany dotyczące administracji podległej ministrowi finansów. Według PiS przepisy ustawy o KAS mają wejść w życie 1 stycznia 2017 r., co sprawia, że gdyby nie zmieniono terminu wejścia w życie ordynacji, prawo o administracji podatkowej byłoby aktualne jedynie przez kilka miesięcy. Stąd propozycja odroczenia. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA