REKLAMA

Timmermans: W Polsce nadal nie ma pomysłu na rozwiązanie głównych problemów

 • Autor: pt/pap
 • 01 czerwca 2016 13:09
Timmermans: W Polsce nadal nie ma pomysłu na rozwiązanie głównych problemów Frans Timmermans (fot.wikipedia.org/euranetplus-inside.eu)

Premier Beata Szydło potwierdziła chęć dialogu; niemniej jednak, mimo naszych najlepszych wysiłków, do tej pory nie udało się nam znaleźć rozwiązań głównych problemów ws. TK - oświadczył 1 czerwca wiceprzewodniczący KE Frans Timmermans.

Komisja Europejska postanowiła wysłać w środę opinię ws. praworządności w Polsce.

Timmermans na konferencji prasowej przypomniał, że Komisja jest od połowy stycznia "w intensywnym dialogu z Polską na temat praworządności", a on sam odbył dwie wizyty w Warszawie.

"Nasza wymiana informacji była zawsze konstruktywna" - zaznaczył.

Wiceszef KE powiedział, że we wtorek wieczorem odbył rozmowę telefoniczną z premier Beatą Szydło.

"Jestem zadowolony, że potwierdziła chęć kontynuacji naszego dialogu. Niemniej jednak, mimo naszych najlepszych wysiłków, do tej pory na razie nie udało się nam znaleźć rozwiązań głównych problemów" - podkreślił Timmermans.

Komisja Europejska postanowiła wysłać do Warszawy opinię o praworządności w Polsce.

"Komisja nie ma zamiaru i nie chce angażować się w debatę polityczną w Polsce, polityczne kwestie stanowią interes polityków polskich a nie Komisji, natomiast naszą kwestią jest zapewnienie przestrzegania prawa - mówił Timmermans.

Jak dodał, KE chce zachęcić Polskę do postępów i do znalezienia szybkich i skutecznych rozwiązań.

"Zrobimy wszystko co jest w naszej mocy, żeby udzielić temu procesowi wsparcia i żeby go doprowadzić do końca" - zapewnił wiceszef KE.

Komisja chciałaby, żeby polskie władze znalazły rozwiązanie sytuacji - to jest właśnie cel procesu, w którym się znajdujemy - mówił Timmermans.

Wyraził nadzieję, że dialog będzie kontynuowany. KE jest gotowa kontynuować dialog z polskimi władzami na podstawie przyjętej opinii o praworządności w Polsce - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Ania 2016-06-01 22:33:03
  Do Zeghar: A no TAKA!:PO-PSL pod koniec 2015r.(wiedząc że już przegra) WPROWADZA USTAWĘ a KOMORUSKI w GRUDNIU JĄ POSPIESZNIE PODPISUJE!!!Która daje UE takie PRAWO!!! (MAM NADZIEJĘ ZE RZAD PiS-u TO OLEJE i BĘDZIE SŁUCHAŁ POLAKÓW CO ICH WYBRALI)!!!WIĘCEJ POCZYTAJ NA NECIE!!! Pozdrawiam
 • Prawo precz PiS! 2016-06-01 17:04:44
  Do martin: Zrezygnujmy z Środków Unijnych i bądźmy Państwem przestępczym kierowanym przez czubka Kaczyńskiego który jak zawsze schował własną kitę ze strachu, podobnie w latach 80tych spierdalal pod spódnice mamusi po czym, w 1990 tym przypisywał sobie wszystkie zasługi Solidarności chorzy PiSowcy.! Teraz się maszczą na Narodzie Polskim że od koryta ich, na 10lat odsunęli!
 • Zeghar 2016-06-01 16:38:30
  Może by wreszcie KE znalazła czas na udzielenie odpowiedzi jaka jest podstawa prawna, dzięki której wpychają swój nos w wewnętrzne sprawy niezależnego państwa.
 • martin 2016-06-01 15:57:44
  Zastanawiam się jak długo będzie rząd polski rozmawiał z chwiejnym bez honoru holenderskim kacykiem w KE Timmermansem , facet co innego gada w Polsce a co innego jazgocze w Brukseli . To facet który tak gada jak mu inni graja , nie ma swego zdania a w gaciach nasrane z strachu, Z takimi to się nie dyskutuje lecz się ignoruje osobników bez swego zdania .REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA