REKLAMA

Szydło: przegraliśmy. Po wyborach możemy wrócić do rozmowy

  • Autor: TM
  • 24 września 2015 09:13
Szydło: przegraliśmy. Po wyborach możemy wrócić do rozmowy Polska pojechała na szczyt nieprzygotowana i nie postawiła własnych propozycji – uważa Beata Szydło. Fot. facebook.com

Polska nie jest przygotowana na przyjęcie uchodźców. Polski rząd popełnił błąd – powiedziała Beata Szydło na antenie RMF FM. Stwierdziła, że po wyborach „możemy wrócić do rozmowy”.

Wiceprezes PiS i kandydatka tej partii na premiera stwierdziła, że ulegliśmy dyktatowi tych państw, które mają w ręku więcej argumentów”.

"Słabi zawsze przegrywają"

Polska pojechała na szczyt nieprzygotowana i nie postawiła własnych propozycji. Słabi zawsze przegrywają i w tej chwili przegraliśmy - dodała.

Jej zdaniem „nawołuje się do tego, żebyśmy byli solidarni w ramach UE, jednocześnie poza plecami Polski silne państwa europejskie dogadują się”.

Propozycje dla uchodźców

A co zrobi premier Szydło ws. imigrantów?

Jeśli Polacy zdecydują, że PiS będzie brało odpowiedzialność, to możemy wrócić do rozmowy. Dziś odpowiedzialność bierze premier Kopacz - dodała.

Zdaniem Beaty Szydło istotne jest to, jakie są propozycje dla uchodźców, gdzie oni się znajdą, w jaki sposób będą przez nas przyjęci.

Ewa Kopacz nic w kompletnie na ten temat nie powiedziała - mówi wiceprezes.

Pytana o to dlaczego dopiero teraz prezydent Duda zaangażował się w sprawę uchodźców odpowiada: "Chciał pozostawić pole działania dla rządu, nie narażając się na zarzut, że próbuje burzyć jakiś porządek, bo na pewno taka retoryka ze strony Ewy Kopacz natychmiast by się pojawiła”.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA