REKLAMA

Szydło podpisała rozporządzenie ws. powołania KERM

  • Autor: PAP
  • 30 września 2016 13:50
Szydło podpisała rozporządzenie ws. powołania KERM (Fot. PTWP/Piotr Waniorek)

• Podpisałam rozporządzenie w sprawie powołania Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów - poinformowała w piątek (30 września) premier Beata Szydło.
• Oczekiwania wobec KERM są bardzo duże - podkreśliła szefowa rządu podczas inauguracyjnego posiedzenia Komitetu.

- Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów na czele z panem wicepremierem Mateuszem Morawieckim jest tą strukturą, która odpowiada za rozwój, za gospodarkę, przygotowuje wszystkie plany, ustawy, projekty gospodarcze, koordynuje politykę gospodarczą polskiego rządu - powiedziała na pierwszym posiedzeniu KERM premier Szydło.

Podkreśliła, że Polska musi się szybciej rozwijać. - Tego oczekują Polacy. Ten szybszy rozwój jest potrzebny po to, żebyśmy mogli realizować nasze założone plany rozwojowe, społeczne, wyrównywanie szans. Dzisiaj Polacy chcą żyć na europejskim poziomie - zaznaczyła.

- Oczekiwania w stosunku do Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów są bardzo duże. Ale jestem przekonana, że państwo temu sprostacie, i że (...) plan odpowiedzialnego rozwoju, który został przygotowany przez pana wicepremiera Mateusza Morawieckiego, będzie planem, który będziemy w tej chwili bardzo szybko, bardzo skutecznie wprowadzać w życie - powiedziała Szydło.

Wyraziła oczekiwanie, że Komitet przedstawi plany co do ustaw, które "będziemy jeszcze przyjmowali do końca tego roku", jak również harmonogram działań na rok 2017.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA