REKLAMA

Senat wznowił obrady

  • Autor: PAP/JS
  • 22 lipca 2016 09:51
Senat wznowił obrady Senat, który po godz. 9 wznowił obrady, zajmie się wyborem jednego z pięciu członków KRRiT. (fot. Senat/facebook)

• Senat, który po godz. 9 wznowił obrady, zajmie się wyborem jednego z pięciu członków KRRiT.
• Senatorowie zajmą się też m.in. ustawą o podatku od sprzedaży detalicznej oraz nowelizacją ustawy o działach administracji rządowej.

Pierwszym punktem piątkowych obrad jest wybór jednego z pięciu członków KRRiT; spośród pozostałych członków Rady po dwóch wybierają Sejm i prezydent. Senacka komisja poparła zgłoszoną przez PiS kandydaturę Teresy Bochwic; nie zarekomendowała kandydatury b. prezesa TVP Janusza Daszczyńskiego, zgłoszonej przez senatorów PO.

Senatorowie wysłuchają sprawozdania Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z działalności w 2015 r. Sejm odrzucił pod koniec czerwca sprawozdanie KRRiT z działalności w 2015 r. Jeśli również senatorowie je odrzucą, kadencja członków Rady wygaśnie, o ile decyzję tę poprze prezydent.

Czytaj też: Koniec z kształceniem do bezrobocia

Senat zajmie się także m.in. ustawą o podatku od sprzedaży detalicznej, która zakłada wprowadzenie dwóch stawek podatku od sprzedaży detalicznej - 0,8 proc. od przychodu między 17 mln zł a 170 mln zł miesięcznie i 1,4 proc. od przychodu powyżej 170 mln zł miesięcznie. Kwota wolna od podatku w skali roku ma wynosić 204 mln zł.

Izba rozpatrzy także nowelizację ustawy o działach administracji rządowej. Zmiany dotyczą przede wszystkim struktury działu administracji rządowej budownictwo, planowanie i zagospodarowanie przestrzenne oraz mieszkalnictwo. Ma to być ustawa "czyszcząca", która porządkuje kompetencje między resortami.

Odbędą się też głosowania nad rozpatrzonymi w czasie tego posiedzenia ustawami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA