REKLAMA

Sejm: Znowelizowano prawo o zamówieniach publicznych i prawo pracy

  • Autor: PAP/GP
  • 13 maja 2016 11:43
Sejm: Znowelizowano prawo o zamówieniach publicznych i prawo pracy Posłowie koalicji rządzącej i rząd na sali obrad parlamentu. (fot.:KPRM/domena publiczna)

Obowiązek zatrudniania na etat, gdy spełnione są kryteria kodeksowe i możliwość zlecania "spółkom-córkom" zadań bez przetargów (tzw. in-house) wprowadza m.in. mała nowela Prawa zamówień publicznych uchwalona w piątek (13 maja) przez Sejm.

Za głosowało 247 posłów, przeciw 186, wstrzymało się 3.

Nowela przygotowana przez Ministerstwo Rozwoju ma przede wszystkim na celu wdrożenie unijnych dyrektyw, co powinno było nastąpić do 18 kwietnia tego roku. Choć w pierwszym czytaniu wszystkie kluby uznały zmiany w Prawie zamówień publicznych za potrzebne, to kilka jego propozycji, przede wszystkim sprawa in-house wzbudza duże kontrowersje, a ich losy ważyły się do ostatniej chwili. Przeciw in-house protestowała branża odpadowa.

Posłowie odrzucili jednak w piątek poprawki zgłoszone w trakcie drugiego czytania, które miały eliminować lub ograniczyć zakres in-house.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA