REKLAMA

Sejm: Nowoczesna nazywa zmiany w prawie autorskim kosmetyką, ale potrzebną

  • Autor: GP
  • 19 lipca 2016 14:50

● Piotr Misiło z Nowoczesnej chwali drogę zmian w prawie autorskim, którą proponuje PiS.
● Jednocześnie zauważa, że można zrobić więcej dla unowocześnienia działania w Polsce prawa o ochronie własności intelektualnej.
● Nowoczesna zapowiada większe zmiany w prawie autorskim, jeśli dojdzie do władzy.

Sejm proceduje na XXIII posiedzeniu plenarnym zmiany w prawie autorskim. To ustawa precyzująca prawa osobiste i majątkowe do dzieł twórczych. W tym zbiorze znajdują się prace artystyczne, kompozycje muzyczne, filmy, zdjęcia, teksty zarówno pisane prozą, jak i poezja.

W pierwszym dniu posiedzenia posłowie wysłuchali sprawozdania z prac komisji nad nowelizacją tej ustawy. Na przykład klub Kukiz'15 wyraził poparcie dla propozycji zmian. Choć w ocenie posła, który sam jest twórcą muzyki, można zrobić więcej.

Piotr Misiło z Nowoczesnej także skomentował proponowane zmiany.

- Zmiany zaproponowane przez Prawo i Sprawiedliwość w prawie autorskim idą w dobrym kierunku - mówi w wypowiedzi zamieszczonej w internecie poseł. - Ale są jednocześnie tylko kosmetyczne. Ponieważ są dostosowaniem polskich przepisów do wymogów prawa europejskiego. Chciałbym, aby reforma w tym zakresie była bardziej głęboka, strukturalna. Chcę, by takie organizacje zbiorowego zarządzania (prawami autorskimi - red.) nie funkcjonowały już na naszym rynku.

Poseł nazywa wręcz obecny model działania tych podmiotów za archaiczny. Po czym obiecuje, że jeśli Nowoczesna będzie rządzić krajem, zreformuje tę sferę prawa własności intelektualnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA