REKLAMA

Sejm: Mieszkowski z Nowoczesnej chce ścigania Mariana Kowalskiego

 • Autor: GP
 • 01 sierpnia 2016 12:05
Sejm: Mieszkowski z Nowoczesnej chce ścigania Mariana Kowalskiego Poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski jest dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu. Marian Kowalski nawiązał do tego w swojej wypowiedzi, która uraziła posła. (fot.:facebook.com/MieszkowskiK)

●  Krzysztof Mieszkowski, poseł Nowoczesnej złożył zawiadomienie do prokuratury w związku z wypowiedzią publicysty Mariana Kowalskiego, który w wulgarnych słowach odniósł się do wystąpienia posła w Sejmie.
● Kowalski nazwał Mieszkowskiego m.in. idiotą i bandytą.

W poniedziałek (1 sierpnia) poseł Nowoczesnej z Wrocławia, Krzysztof Mieszkowski opublikował na Twitterze zawiadomienie do prokuratury. W liście skierowanym do organów ścigania poseł wystąpił o ściganie publicysty Mariana Kowalskiego, który w programie publicystycznym miał w wulgarnych słowach skomentować wypowiedź Mieszkowskiego wygłoszoną w Sejmie. Skarżący poseł mówił o zbrodni w Jedwabnem.

- Oglądałem ten fragment debaty sejmowej - mówił w internetowej audycji idźpodprąd.pl Marian Kowalski. - Tam emocje sięgały zenitu. Ten zwariowany z Nowoczesnej, taki pseudo aktor - to o Mieszkowskim - tak w dupkę uczesany, nie pamiętam jak się nazywa, idiota. Stwierdził z mównicy sejmowej, że to Polacy zrobili.

Po tych słowach, ponownie wulgarnie, Kowalski zwrócił się bezpośrednio do posła. - Skąd ty to bandyto wiesz, że Polacy mordowali? Jak masz (dowody - przyp.red.) to idź do prokuratury. Pytam, dlaczego w Sejmie, Kukiz taki wyrywny, nie dał mu w mordę do tej pory?

Publicysta Marian Kowalski w programie w którym padła wypowiedź pod adresem posła Nowoczesnej, źródło: youtube.com

Mieszkowski, w pewnym sensie wziął do serca uwagę krytyka i poszedł do prokuratury.

- W mojej ocenie, słowa te stanowią nakłanianie (podżeganie) do popełnienia czynu zabronionego i stanowią przestępstwo z art. 18 paragraf 2 Kodeksy Karnego - pisze w dokumencie do prokuratury wrocławskiej Mieszkowski. Powyższy cytat jest o słowach bezpośrednio skierowanych do Pawła Kukiza.

Mieszkowski kończy swoje zawiadomienie do prokuratury:

- Wystąpienie Pana Mariana Kowalskiego, pełne pogardy i nienawistnych określeń, to podręcznikowy przykład mowy nienawiści, dla której nie powinno być miejsca w polskiej przestrzeni publicznej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (6 komentarzy)

 • popex 2016-08-03 01:28:13
  wole kowalskiego i pastora chojeckiego niz tego wierzchowskiego
 • KowalskiMaRację 2016-08-02 11:09:50
  a ponoć walczą o demokracje i wolność słowo a sami chcą zamykać za poglądy i cenzurować jak w Turcji czy Niemczech :D To jak to panowie? To jak napiszę że Tusk powinien siedzieć bo to złodziej i bandyta, to też mnie zamkniecie? Jesteś publiczną osoba, sam się pchałeś to licz się z tym że będziesz oceniany, I ro nie zawsze w miły fajny sposób :P
 • uzek r 2016-08-01 22:32:16
  Kowalski prawde powiedzial.To wszystko!
 • Krzysztof Kornatowicz 2016-08-01 20:49:18
  Mafie POlityczne , z Nowoczesna.PO na czele , łamiąc zapisy Konstytucji Polski o poprawności wyłaniania przedstawicieli do parlamentu kradną od wielu lat władzę w Polsce , następnie przekłamują historię na potrzeby swoich promotorów . Normalnie to cała ta " elita " POlityczna kwalifikuje się na szafot , za ogrom zbrodni na narodzie polskim . Niestety , aby wyznaczyć sprawiedliwość mafii POlitycznej społeczeństwo musi utworzyć jakąś realną siłę . Tymczasem obecne społeczeństwo ma znacznie mniejszą świadomość polityczną od chłopów pańszczyźnianych i walkowerem oddaje władze w ojczyźnie zorganizowanym grupom przestępczym . Spróbujcie dotknąć Kowalskiego , to masy wyjdą na ulicę i zabawa się skończy ! Krzysztof Kornatowicz ( czytajcie Wyrugowani.pl )
 • Jasińska 2016-08-01 15:05:40
  Mieszkowski to typowy anty Polak finansowany przez Żyda SOROSA! Jak można mówić o zbrodniach Polaków, gdy władza w tym czasie była hitlerowska? To nie rząd polski czyli rząd londyński ...czy jego struktury w Polsce organizowały zbrodnie na Żydach!, a przeciwnie wielu ze struktur rządowych za pomoc Żydom zostało zamęczonych przez gestapo! Mój stryj delegat Rządu Londyńskiego na Kraj...minister Wyznań, Opieki Społecznej i Oświecenia Publicznego - wydawał też wyroki śmierci na kolaborantów takich jak BOLEK, którzy sprzedawali Polaków i Żydów... - został zdradzony przez..Bartoszewskiego...który wówczas nic nie znaczyli tak jak BOLEK w 70 roku!!!!...ale mój stryj nie zdradził nikogo, gdy gestapo zabrało go z tajnej matury...maltretowało szarpało przez psy....i ostatecznie zamordowało!!!
 • Jasińska 2016-08-01 14:55:26
  Mieszkowski to anty Polak...i tyle...jak można mówić o odpowiedzialności Polaków, gdy nie zorganizowały tego państwowe struktury rządu londyńskiego na uchodźstwie, a w Polsce obowiązywał terror niemiecki! Mieszkowski działa na zlecenie Żyda Sorosa!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA