Poradnik wyborczy. Wszystko, co musisz wiedzieć o wyborach samorządowych 2024

Kujawsko-pomorskie: Samorządy wsparły przywrócenie posterunków policji

  • MN
  • Opublikowano: 7 grudnia 2016 - 13:49 | Zaktualizowano: 7 grudnia 2016 - 14:23
• W woj. kujawsko-pomorskim odbyła się uroczystość symbolicznego otwarcia kolejnych przywróconych posterunków w Lubieniu Kujawskim i Chodczu.
• W uroczystościach uczestniczyli m.in. wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Andrzej Szymczyk i wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.
• Większość potrzebnych pieniędzy na uruchomienie posterunków zapewniły samorządy.

Przywrócenie posterunków to główny postulat konsultacji społecznych, których przeprowadzono ponad 12 tysięcy - mówił podczas uroczystości (6 grudnia) wiceminister Jarosław Zieliński. - Podczas konsultacji zapowiedziałem, że tam, gdzie będą warunki, wola samorządów, a najważniejsze - oczekiwania społeczne, tam odtworzymy posterunki. Stąd program modernizacji służb.

Wiceminister podziękował za "sojusz samorządu z rządem i za wsparcie, które umożliwiło przywrócenie posterunku". 

Nadinsp. Andrzej Szymczyk stwierdził natomiast, że przywracanie posterunków to przywracanie poczucia bezpieczeństwa, którego nie da się zbudować ”na telefon”. - Policja na telefon się nie sprawdziła - podkreślił podczas przemówienia.

Posterunki policji w Lubieniu Kujawskim i Chodczu to kolejne przywrócone posterunki w województwie kujawsko-pomorskim, a także w powiecie włocławskim. Nie bez znaczenia było wsparcie samorządów, które przekazały znaczne środki na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb policji.

W uroczystościach brali udział wiceszef MSWiA, wojewoda kujawsko-pomorski, ale też przedstawiciele lokalnych samorządów. (fot. mat. policji)
W uroczystościach brali udział wiceszef MSWiA, wojewoda kujawsko-pomorski, ale też przedstawiciele lokalnych samorządów. (fot. mat. policji)

Przywrócenie posterunku w Lubieniu Kujawskim wiązało się z kosztem w wysokości ponad 176 tys. złotych, z czego większość kwoty, bo ponad 114 tys. złotych przekazały władze gminy i miasta. Z budżetu policji przekazano na ten cel ponad 61 tys. złotych. W posterunku pracować będzie sześciu funkcjonariuszy.

Koszt wyremontowania i dostosowania obiektu w Chodczu do potrzeb policji wyniósł ponad 212 tys. złotych. Większość tej kwoty przekazały władze gminy i miasta w kwocie 135 tys. zł.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!