REKLAMA

Rzepliński o publikacji wyroku Trybunału: Niezwłocznie ogłosić w Dzienniku Ustaw

 • Autor: AT
 • 11 grudnia 2015 12:55
Rzepliński o publikacji wyroku Trybunału: Niezwłocznie ogłosić w Dzienniku Ustaw - Ogłaszanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego jest obowiązkiem konstytucyjnym - napisał Rzepliński (Andrzej Rzepliński, fot.facebook.com)

- Ponawiam zarządzenie o niezwłocznym ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw wyroku TK z 3 grudnia 2015 roku - poinformował prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński.

Rzepliński odpowiedział na pismo Beaty Kempy dotyczące niepublikowania orzeczenia TK.

- Zgodnie z art. 190 ust. 2 Konstytucji ogłaszanie orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego jest obowiązkiem konstytucyjnym i podlega wykonaniu niezwłocznie przez organ do tego zobowiązany, którym jest Prezes Rady Ministrów. Ponawiam zatem zarządzenie o niezwłocznym ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw wyroku TK z 3 grudnia 2015 roku - pisze Rzepliński.

 

Czytaj też: Publikacja wyroku Trybunału rozgrzała polityczne głowy. Najnowsze komentarze

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Tadek 2016-05-21 13:22:31
  Trzeba ZMIENIĆ komunistę rzeplińskiego,który nie ORZEKA zgodnie z KONSTYTUCJĄ , tylko zgodnie z wolą PO-PSL-SLD i PO-Nowoczesnej!!!Jak orzek ustawę z czerwca 2015r.albo jest zgodna z konstytucją albo NIE a nie jakieś dzielenie!!!To tak: jajko jest zepsute,ale nie dokonica ,bo skorupka jest zdrowa (cała )!???Zdrowy ten rzepliński,czy CHORY !!!!???? No i DLACZEGO do GRUDNIA-2015r. nie REAGOWAŁ jak PIS zgłaszał ŁAMANIE KONSTYTUCJI!??? !!! ... POLECAM wszystkim POLAKOM !!!! .. link: .. ZaKODowani - Evtis & Basti
 • ziemowit piastowic 2015-12-11 15:59:41
  Do Chachar: Nie ja jestem od orzekania, jak mi pan imputuje. Moje pytania dotyczą wagi problemu a nie składy Trybunału Konstytucyjnego. Także proszę pana o wypowiedzi do rzeczy.
 • Chachar 2015-12-11 15:19:29
  Do ziemowit piastowic:
  Czyli w jakim - 15 czy 18 sędziów?
  Podejrzewam że jak w składzie będą pp. Rzepliński i Biernat to zaraz Pan napisze że orzekają we własnej sprawie.
  Wygląda na to że dla Pana najlepszą byłaby Ustawa Zasadnicza w formie:
  1. Prezes Kaczyński ma zawsze rację
  2. W razie wątpliwości stosować p.1
 • ziemowit piastowic 2015-12-11 14:08:15
  Jako czynny wyborca Rzeczpospolitej Polskiej ponownie publicznie pytam
  Konstytucjonalistów, sędziów, prokuratorów i profesorów i doktorów prawa, a także prezesa .Trybunału Konstytucyjnego
  Radców prawnych Roberta Kropiwnickiego i Borysa Budkę.
  Nie tylko oczekuję publicznej odpowiedzi ale jej żądam jako wyborca mający prawa wyborcze.
  Pytam o to również redaktorów tak żywo komentujących to w mediach.
  Co jeśli, nie sprawy. inicjatyw ustawodawczych Prezydenta RP i na ich podstawie uchwalone ustawy, ma być orzekane przez Trybunał Konstytucyjny w Pełnym składzie?
  Czy ustawy sejmu dotyczące organów wymiaru sprawiedliwości i ustaw wnoszonych przez Prezydenta RP (np. czerwiec 2015 r.) i późniejszych ustaw nowo wybranego parlamentu są nie godne pełnego składu Trybunału Konstytucyjnego?
  To co - „Na Boga” cytując prof. Tomasza Nałęcza – jest godne orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego w pełnym składzie?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA