REKLAMA

Rząd nie zajmie stanowiska wobec projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny

  • Autor: PAP/JS
  • 12 lipca 2016 08:20
Rząd nie zajmie stanowiska wobec projektu ustawy obniżającej wiek emerytalny Rząd we wtorek nie zajmie stanowiska wobec prezydenckiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

Rząd we wtorek nie zajmie stanowiska wobec prezydenckiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw - wynika z porządku obrad RM.

Pierwotnie projekt stanowiska był w porządku obrad.

Wnioskodawcą projektu stanowiska Rady Ministrów wobec prezydenckiego projektu ustawy jest minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

W ubiegłym tygodniu Komitet Stały Rady Ministrów podjął decyzję o zarekomendowaniu rządowi pozytywnej opinii o prezydenckim projekcie ws. obniżenia wieku emerytalnego do 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn.

Swoje uwagi podczas posiedzenia komitetu zgłosił resort finansów, który chce powiązać obniżony wiek ze stażem pracy - 35 lat dla kobiet i 40 lat dla mężczyzn.

Premier Beata Szydło poinformowała w ubiegłą środę, że jej celem jest przyjęcie ustawy zmieniającej wiek emerytalny do końca roku

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • jaś 2016-07-12 14:19:11
    cytat: "W tej chwili moim celem, moim założeniem jest to, żebyśmy do końca roku przyjęli ustawę zmieniającą wiek emerytalny; tak, jak się do tego zobowiązaliśmy" Później ustawa trafi do Senatu, potem do podpisu do Prezydenta, następnie ZUS będzie potrzebował 9 m-cy, i tak zejdzie do 2018 roku. W 2018 r. to ja będę miał 67 lat życia (ur. 1951 r.) i 50 lat pracy fizycznej. (pracuję od 17-go roku życia, od 1968 r.) Dla urodzonych w 1951 r. to będzie "musztarda po obiedzie" Jak wam nie wstyd tak oszukać wyborców. W żadnym cywilizowanym kraju rząd nie zmusza swoich obywateli do pracy fizycznej przez 50 lat, aby mieć prawo do emerytury.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA