REKLAMA

Ryszard Petru zapowiada projekty ustaw dla przedsiębiorców

  • Autor: GP
  • 12 lipca 2016 09:37
Ryszard Petru zapowiada projekty ustaw dla przedsiębiorców Ryszard Petru: Dzisiaj jest tak, że duże firmy mogą kupić interpretację prawną zgodną z wizją ministerstwa finansów. (fot.:twitter.com/_Nowoczesna)

● Ryszard Petru (Nowoczesna) neguje możliwość nowych transferów między PO a Nowoczesną.
● Polityk komentował też sytuację gospodarczą kraju. Zapowiedział, że Nowoczesna będzie miała w czwartek (14 lipca) nowe ustawy dla przedsiębiorców.
● Petru w tym kontekście obawia się planu Morawieckiego, który w założeniach jest kierowany do dużych podmiotów państwowych.

Ryszard Petru gościł w audycji porannej Polskiego Radia we wtorek (12 lipca). W rozmowie odpowiadał na pytania poświęcone obecnej sytuacji w polskim parlamencie i, jako ekonomista aktywnie zajmujący się polityką skomentował sytuację gospodarczą kraju.

Pojawiły się informacje, że Nowoczesna prowadzi rozmowy z politykami PO. Część deputowanych do Sejmu tej partii miałaby zasilić klub partii Petru.

- Nikogo nie będę kupował - mówił lider partii i szef klubu Nowoczesnej w Sejmie. - Nie ma tematu transferów z PO - zaprzeczał. - Różne rozmowy trwają, ale to nie znaczy, że coś się wydarzy - kończył temat.

Zapytany o nadchodzące propozycje ekonomiczne, Petru zapowiedział, że w czwartek (14 lipca) opinia publiczna pozna nowe pięć projektów ustaw Nowoczesnej. Będą one skupione na przedsiębiorcach i ułatwieniach dla tej grupy.

Czytaj: Ryszard Petru w sondażu zaufania do polityków

Petru przypomniał, że obecnym wielkim problemem dla polskich przedsiębiorstw są różne interpretacje prawne w polskich regulacjach podatkowych. Można się spodziewać, że wśród propozycji Nowoczesnej znajdzie się próba ujednolicenia tego problemu.

- Dzisiaj jest tak, że duże firmy mogą kupić interpretację prawną zgodną z wizją ministerstwa finansów - mówił Petru. - Małe firmy nie mają takich możliwości.

W tym kontekście Petru skrytykował plan gospodarczy Mateusza Morawieckiego. - Opiera się on o duże podmioty państwowe, a zapomina o małych i średnich przedsiębiorstwach - precyzował swój najważniejszy zarzut wobec propozycji resortu rozwoju Petru.

Plan Mateusza Morawieckiego, nazywany też Planem Odpowiedzialnego Rozwoju to szeroko zakrojony, rządowy program inwestycyjno-legislacyjny. Ma za cel, w długiej perspektywie ekonomicznej, uruchomić wzrost gospodarczy Polski i oprzeć go o inne niż dotychczas elementy gospodarcze.

Czytaj: Ryszard Petru chce bardziej efektywnego wydawania funduszy na obronność

Prezes BCC Marek Goliszewski mówił o planie w maju 2016 roku. W jego ocenie należy go uzupełnić o reformę podatkową i zmiany w administracji państwowej:

- Należy stworzyć nową ordynację podatkową, zapewniającą prostotę i jednoznaczność systemu podatkowego oraz konsekwentne przestrzeganie interpretacji jej przepisów - zaznaczył. Mówił też o potrzebie przygotowania spisu dziedzin, do wykonywania których konieczne jest uzyskanie licencji i koncesji. - Jest ich dużo. Są one rozrzucone w różnych aktach prawnych. Powinien być jeden spis - postulował.

Przez rozmowę Ryszarda Petru w Polskim Radio przetoczył się też temat sportowy. Wobec sukcesów polskiej lekkoatletyki, Polska wygrała klasyfikację medalową Mistrzostw Europy w Amsterdamie, Petru podzielił się swoją krótką historią sportową. Przyznał, że uprawiał lekkoatletykę, i liczy że będzie to robił nadal, ale na razie wykluczyła go z tej aktywności kontuzja.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • alek 2016-07-12 14:16:14
    Mam pytanie do pana Petru. Kto jet autorem tych wypocin pod ,którymi pan się podpisze?.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA