REKLAMA

Ryszard Petru liczy, że Andrzej Duda okaże się odpowiednią osobą do funkcji prezydenta

  • Autor: GP
  • 29 lipca 2016 07:48
Ryszard Petru liczy, że Andrzej Duda okaże się odpowiednią osobą do funkcji prezydenta Ryszard Petru konsekwentnie uważa, że osobą której służą decyzje Andrzeja Dudy jest lider PiS, Jarosław Kaczyński. (fot.:twitter.com/ryszardpetru)

● Ryszard Petru ponawia apel do prezydenta o prewencyjne skierowanie ustawy o Trybunale Konstytucyjnym do samego Trybunału.
● Ten ruch w ocenie polityka udowodni, że Duda nie jest notariuszem Jarosława Kaczyńskiego.
● Lider Nowoczesnej zwraca uwagę, że decyzje Dudy mogą przetrwać lata.

W drugiej połowie tygodnia (28 lipca) lider Nowoczesnej, Ryszard Petru przygotował apel do prezydenta Andrzeja Dudy. Polityk wystosował odezwę do głowy państwa w mediach społecznościowych.

W treści listu czytamy:

- Rok Pana prezydentury to systematyczne udowadnianie, że deklaracja bycia reprezentantem wszystkich Polaków była jedynie słowami na potrzeby kampanii wyborczej.

- Rola notariusza J. Kaczyńskiego nie jest tym, czego ludzie oczekują od funkcji prezydenta... Prezydent oznacza siłę, niezależność w podejmowaniu decyzji i świadomość odpowiedzialności za nie. Skutki wszystkiego co Pan robi, potrwają lata.

Partia przypisuje Jarosławowi Kaczyńskiemu "potrzebę absolutnej władzy" i stawia właśnie Andrzeja Dudę na drodze do tej, przypisywanej Kaczyńskiemu, ambicji.

Czytaj: Zarobki posłów. Nie ma podwyżek, ale kwoty robią wrażenie

- Skierowanie ustawy o Trybunale - kwestionowanej przez polskie, europejskie i amerykańskie instytucje oraz autorytety - do prewencyjnego sprawdzenia jej konstytucyjności przez TK, byłoby sygnałem, że jest Pan odpowiednią osobą do pełnienia funkcji Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej - kończy Ryszard Petru.

Ustawa, którą zaleca lider Nowoczesnej do skierowania do Trybunału Konstytucyjnego (TK) to najnowsza propozycja PiS. Projekt przeszedł w czasie XXII i XXIII posiedzenia Sejmu przez parlament, został przegłosowany 22 lipca.

Wcześniej został wzbogacony w Senacie RP o szereg poprawek. Też autorstwa PiS. Partia liczy, że zostanie on podpisany przez prezydenta i stanie się nową podstawą prawną, która usunie sporny element, różnicujący rzad, PiS, opozycję i sam Trybunał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Jurek 2016-07-30 09:46:41
    Jeśli Kaczyński nie rządziłby prezydentem i premier to nie byłoby kłopotu z Trybunałem, bo prezydent działałby według Konstytucji i dawno przyjąłby ślubowanie od trzech prawidłowo i legalnie wybranych sędziów, a premier by opublikowała i to i wszelkie psostanowienia Trybunału. Ale niestety. Wszystko zależy od jednego człowieka, który czuje się wodzem. Być może doradcami wodza są mędrcy z Radia Maryja, którzy mówią, żeby ani o krok nie cofać się?
  • Robert Gortat 2016-07-29 16:38:45
    Szanowny Panie R.Petru.Nie bądź naiwny.Juz raz widziałeś światełko w tunelu i co z tego wyszło.Ciemnosc.Duda podobno Prezydent robi wszystko co Kaczyński chce.Koniec i basta.44876REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA