Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy

Ruszył Europejski Kongres Gospodarczy
Rozpoczął się IX Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach (fot.twitter.com)

Rozpoczął się IX Europejski Kongres Gospodarczy w Katowicach - największa w Polsce dyskusja o polityce, ekonomii, gospodarce i samorządach.

Odczytaniem listu od prezydenta Andrzeja Dudy oraz powitaniem gości przez gospodarzy miasta i regionu rozpoczął się w Katowicach IX Europejski Kongres Gospodarczy - największe wydarzenie tego rodzaju w Europie Centralnej.

Na wydarzenie zarejestrowało się ponad 8,5 tys. osób. Odbywające się równolegle w Spodku European Start-up Days w tym roku odwiedzi ponad 2,5 tys. osób. W dniach 10-12 maja w Strefie Kultury oraz w pobliżu katowickich hoteli trudno będzie o wolne miejsce parkingowe

Oglądaj sesję inauguracyjną online tutaj.

- Pierwsza edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbyła się w maju 2009 roku. Od tamtej pory, każdego roku przez trzy wiosenne dni, w stolicy Górnego Śląska bije gospodarcze serce Europy. Katowicka debata wpisała się na stałe w kalendarz najważniejszych biznesowych konferencji w Europie Centralnej. Po raz kolejny w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i w Spodku przyjmiemy znamienitych gości z Europy i świata. Zainteresowanie uczestnictwem w tegorocznej odsłonie wydarzenia jest rekordowe. Cieszy nas, że Kongres z edycji na edycję zyskuje coraz większą skalę - mówi Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, prezes Grupy PTWP SA.

W tym roku na Europejski Kongres Gospodarczy do Katowic przyjadą reprezentanci biznesu, prezesi największych firm, naukowcy i praktycy, decydenci mający realny wpływ na życie gospodarcze i społeczne oraz politycy i eksperci z kraju, Europy i świata w liczbie większej niż podczas poprzednich edycji. W przeddzień wydarzenia organizator zarejestrował ponad 8,5 tys. uczestników.

Udział w IX edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego potwierdzili m.in.: Jerzy Buzek, poseł do Parlamentu Europejskiego, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009-2012, prezes rady ministrów w latach 1997-2001, przewodniczący Rady EEC; Jos Delbeke, dyrektor generalny ds. działań w dziedzinie klimatu Komisji Europejskiej; Mikuláš Dzurinda, prezes Wilfried Martens Centre for European Studies, premier Słowacji w latach 1998-2006; Jan Fischer, czeski polityk, premier Republiki Czeskiej w latach 2009-2010; Eugene Kandel, izraelski ekonomista, CEO, Start-Up Nation Central, profesor ekonomii i finansów, Hebrew University of Jerusalem; Jaromír Kohlíček, poseł do Parlamentu Europejskiego, wiceprzewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii (ITRE); Andrius Kubilius, litewski polityk, premier Litwy w latach 1999-2000 oraz 2008-2012, Tomáš Novotný, wiceminister przemysłu i handlu ds. funduszy unijnych, wspierania prac badawczo-rozwojowych, inwestycji i innowacji Czech; Maroš Šefčovič, wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej; Mirek Topolánek, członek zarządu Eustream, premier Republiki Czeskiej w latach 2006-2009 oraz Žygimantas Vaičiūnas, minister energetyki na Litwie.

 

×

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!