REKLAMA

Rozpoczęło się spotkanie prezydenta z sekretarzem generalnym NATO

  • Autor: PAP/JS
  • 07 lipca 2016 14:21
Rozpoczęło się spotkanie prezydenta z sekretarzem generalnym NATO Po godz. 14 w Belwederze rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

• Po godz. 14 w Belwederze rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.
• W rozmowach plenarnych wezmą udział też szef MSZ Witold Waszczykowski, szef MON Antoni Macierewicz, szef BBN Paweł Soloch i prezydencki minister Krzysztof Szczerski.

Po spotkaniu odbędzie się ceremonia odznaczenia zastępcy sekretarza generalnego NATO Alexandra Vershbowa, a następnie, konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Jensa Stoltenberga.

Szczyt NATO, pod przewodnictwem sekretarza generalnego Sojuszu, odbędzie się w piątek i sobotę (8 i 9 lipca). Wezmą w nim udział przywódcy państw i rządów 28 krajów członkowskich oraz państw partnerskich. Przewidywane tematy szczytu to odpowiedź na zagrożenia ze Wschodu i Południa, w tym decyzje dotyczące zwiększenia obecności wojskowej na wschodnich obrzeżach Sojuszu, a także dalsze rozszerzanie NATO.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA