REKLAMA

Prezydenci Polski i Chin podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie

  • Autor: PAP/JS
  • 20 czerwca 2016 12:10
Prezydenci Polski i Chin podpisali oświadczenie o strategicznym partnerstwie Spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy i przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

Polska i Chiny postrzegają siebie nawzajem jako długoterminowych i stabilnych partnerów strategicznych – głosi oświadczenie podpisane w Warszawie przez prezydenta Andrzeja Dudę i przewodniczącego Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpinga.

"Polska i Chiny postrzegają siebie nawzajem jako długoterminowych i stabilnych partnerów strategicznych, a swój rozwój - jako znaczącą okazję do obopólnie korzystnej współpracy" - czytamy w oświadczeniu. Podkreślono w nim, że oba państwa zbudowały wzajemne zaufanie polityczne, które umożliwia regularną i otwartą wymianę poglądów na wysokim szczeblu politycznym.

"Oba państwa, w duchu wzajemnego poszanowania, równego traktowania i obopólnie korzystnej współpracy, wzmocnią współpracę w sferze politycznej, gospodarczej, społecznej, kulturalnej i w innych obszarach, koordynację i współdziałanie w sprawach międzynarodowych i regionalnych, a także podniosą poziom relacji dwustronnych w kompleksowy sposób dla zapewnienia korzyści obu narodom" - zaznaczono.

Zobacz też: Podpisano memorandum polsko-chińskie o współpracy ws. bezpieczeństwa żywności

Prezydenci podpisali dokument po rozmowach plenarnych delegacji; wzięli w nich udział m.in. wicepremier, minister rozwoju Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, minister finansów Paweł Szałamacha, minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • s 2016-06-20 12:25:19
    Nasz zachodni sąsiad gryzie pewnie swoje dłonie.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA