REKLAMA

Polskie Stronnictwo Ludowe argumentuje, że Polska to nie PiS

  • Autor: PAP/GP
  • 19 stycznia 2016 15:36
Polskie Stronnictwo Ludowe argumentuje, że Polska to nie PiS PSL w debacie będzie broniło dobrego imienia Polski, mówi Władysław Kosiniak-Kamysz, PSL. (fot.Lukas Plewnia/flickr.com/CC BY-SA 2.0)

· To nie jest debata przeciwko Polsce, bo Polska to nie PiS - tak szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz odniósł się do debaty w Parlamencie Europejskim.
· Dodał, że liczy na wyjaśnienia ze strony premier Beaty Szydło.

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu po południu ma się odbyć debata o sytuacji w Polsce w związku z kontrowersjami wokół Trybunału Konstytucyjnego i ustawy o mediach. W debacie udział weźmie premier Beata Szydło.

Kosiniak-Kamysz podkreślił na wtorkowym briefingu w Sejmie, że partii rządzącej zabrakło refleksji, gdy w grudniu w trybie pilnym przyjmowano rozwiązania dotyczące TK, służby cywilnej, czy mediów publicznych", co obecnie "odbija się rykoszetem na wizerunku Polski.

- Najgorzej się stanie, gdy rykoszetem się to odbije na życiu zwykłych Polaków - dodał.

- Polska to nie PiS. To nie jest debata przeciwko Polsce - zastrzegł prezes ludowców.

Zaznaczył, że liczy na wyjaśnienia ze strony premier Beaty Szydło podczas debaty.

- Mam nadzieję, że wystąpienia pani premier będzie pełne konkretów, bo tego zabrakło w wystąpieniu w polskim parlamencie - ocenił.

Dodał, że PSL w debacie będzie broniło dobrego imienia Polski i nie będzie się zgadzało z niektórymi głosami europejskich polityków, które są nieprawdziwe.

Zobacz jak spotkanie przed debatę komentował Konrad Szymański.

- Ale też nie będzie mówiło, że wszystkie działania PiS-u podjęte w ostatnim czasie są przyjmowane z entuzjazmem - dodał.

W zeszłą środę Komisja Europejska rozpoczęła wobec Polski procedurę ochrony państwa prawnego. Powodem jest nieprzestrzeganie orzeczeń TK oraz wątpliwości wokół reformy Trybunału uchwalonej 23 grudnia ub. roku.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA