REKLAMA

PKOl ma sponsora na paraolimpiadę. Minister Bańka chce nowych zasad sponsoringu sportu

  • Autor: GP
  • 21 lipca 2016 13:09
PKOl ma sponsora na paraolimpiadę. Minister Bańka chce nowych zasad sponsoringu sportu Minister Witold Bańka w otoczeniu sportowców, paraolimpjczyków. (fot.:msport.gov.pl)

● Polski Komitet Olimpijski (PKOl) przedstawił sponsora polskich paraolimpijczyków w Rio.
● Sponsorem został PKN Orlen.
● W uroczystości, którą przygotowano z okazji tego wydarzenia, minister sportu zapowiedział wdrażanie Kodeksu Dobrych Praktyk Sponsoringowych w polskim sporcie.

W środę (20 lipca) resort sportu i turystyki, wraz z przedstawicielami Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOL), oficjalnie przedstawili sponsora polskich sportowców paraolimpijskich. Po olimpiadzie dla pełnosprawnych osób do Rio na Igrzyska udadzą się osoby niepełnosprawne.

Start najlepszych polskich sportowców niepełnosprawnych podczas XV Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro będzie wspierać koncern Orlen.

- To, co robi PKN Orlen jest tym, na czym zależy nam, w kontekście rozwoju polskiego sportu - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka. - W tym celu utworzyliśmy, wspólnie z ministrem skarbu państwa Dawidem Jackiewiczem, Kodeks Dobrych Praktyk Sponsoringowych.

Dokument w ocenie polityka ma doprowadzić do szeregu takich umów, jak ta zawarta między PKOl i Orlenem. - Kodeks ma pobudzić do działania polskie związki sportowe, które muszą być gotowe do podjęcia długofalowych i strategicznych działań. Jest to w szczególności szansa dla tych dyscyplin, w których trudno było o sponsora, a które są „medalodajne”.

Ministerstwo przypomina, że w ramach umowy Orlen będzie wspierał wszystkich sportowców niepełnosprawnych, startujących podczas Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Rio 2016 r. Tym samym sponsor nabył możliwość wykorzystania polskiej symboliki paraolimpijskiej.

Umowa obowiązuje do października 2017 r. 

Konferencję uświetnili paraolimpijczycy, którzy zdobyli dla Polski medale w ubiegłych latach: Joanna Mendak, pływaczka, multimedalistka paraolimpijska; Justyna Kozdryk, sztangistka, wicemistrzyni paraolimpijska i Maciej Lepiato, mistrz paraolimpijski w skoku wzwyż.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA