REKLAMA

Petru krytykuje prezydenta: nie spełnia swojej roli

  • Autor: TM
  • 22 września 2015 09:10
Petru krytykuje prezydenta: nie spełnia swojej roli Prezydent wpisuje się w kampanię wyborczą jednej partii politycznej- powiedział Petru. Fot. facebook.com

Andrzej Duda nie spełnia swojej roli. Prezydent powinien stabilizować sytuację w państwie, a on tego nie robi. Zamiast tego wpisuje się w kampanię wyborczą jednej partii politycznej- powiedział Ryszard Petru w Radiu ZET.

W sprawie uchodźców powinno dojść do spotkania prezydenta z premierem - przekonywał Ryszard Petru. Jego zdaniem "unikanie spotkania jest żenujące".

Polityk podkreślił, że projekt obniżenia wieku emerytalnego - do 60 roku życia dla kobiet i 65. dla mężczyzn - jest złą propozycją z ekonomicznego punktu widzenia. W jego opinii oznacza to ograniczenie zatrudnienia i niższe świadczenia emerytalne dla kobiet.

To wypycha kobiety po 60 roku życia. Pracodawca mówi nie tyle „zwalniam cię”, co „przejdź na emeryturę” - mówił Petru.

Dodał, że nieprawdziwy jest argument zawarty w uzasadnieniu ustawy, wedle którego obniżenie wieku emerytalnego pozwoli na zwiększenie zatrudnienia wśród młodych ludzi, ponieważ młodzi szukają innej pracy niż ta, którą opuszczają emeryci.

Skomentuj (2 komentarzy)

  • PETRO 2015-09-22 13:33:48
    Panie P. kiedy był Pan w urzędzie. Rozsądniej byłoby dla Pana gdyby dostrzegał wady i zalety. Bo jak wyróźnic to co Pan mówi i robi PO bis.
    "Nie idź tą drogą" - to klasyka marna bo marna.
  • Teresa 2015-09-22 09:55:58
    Wolę usłyszeć "idź na emeryturę" niż "zwalniam cię".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA