REKLAMA

Para prezydencka przybyła do Berlina

  • Autor: PAP/JS
  • 16 czerwca 2016 14:29
Para prezydencka przybyła do Berlina Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybyli do Berlina na obchody 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie (fot. twitter/Kancelaria Prezydenta)

• Prezydent Andrzej Duda z małżonką przybyli do Berlina na obchody 25-lecia podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrym sąsiedztwie.
• Pierwszym punktem dwudniowej wizyty będzie spotkanie Andrzeja Dudy z prezydentem Niemiec Joachimem Gauckiem.

Po spotkaniu odbędą się plenarne rozmowy delegacji pod przewodnictwem szefów państw dotyczące relacji dwustronnych. Następnie pary prezydenckie wezmą udział w konferencji poświęconej 25-leciu partnerstwa, podczas której zaplanowano wystąpienia Andrzeja Dudy i Joachima Gaucka.

Wieczorem w polskiej ambasadzie w Berlinie polska para prezydencka i przedstawiciele Polonii obejrzą mecz Polska-Niemcy, rozgrywany w ramach Euro 2016.

Czytaj też: Waszczykowski przypomina o asymetrii traktowania mniejszości w Polsce i RFN

W piątek (17 czerwca) prezydent Andrzej Duda spotka się z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.

Polsko-niemiecki Traktat o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy został podpisany 17 czerwca 1991 roku. Jego sygnatariuszami byli: premier RP Jan Krzysztof Bielecki, kanclerz RFN Helmut Kohl oraz ówcześni ministrowie spraw zagranicznych: Krzysztof Skubiszewski i Hans-Dietrich Genscher. Traktat ten stanowi jednocześnie uzupełnienie polsko-niemieckiego traktatu granicznego z 14 listopada 1990 r., będącego jednym z warunków zjednoczenia Niemiec.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA