REKLAMA

Ostatnie spotkanie ministrów obrony NATO przed szczytem w Warszawie

  • Autor: parlamentarny.pl
  • 13 czerwca 2016 16:14
Ostatnie spotkanie ministrów obrony NATO przed szczytem w Warszawie Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczyć będzie w sesji ministrów obrony państw NATO. (Fot. : www.bbn.gov.pl)

• Szefowie resortów obrony spotkają się w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli.
• Tematem rozmów będzie m.in. wzmocnienia wschodniej i południowej flanki NATO.
• Planowana jest także narada z ministrami Grupy Wyszehradzkiej (V4) i państw bałtyckich.

Od wtorku do środy (14 – 15.06) minister obrony narodowej Antoni Macierewicz uczestniczyć będzie w sesji ministrów obrony państw NATO, które odbędzie się w Kwaterze Głównej Sojuszu w Brukseli.

To ostatnie spotkanie w takim formacie przed lipcowym szczytem NATO w Warszawie, w związku z tym szefowie resortów obrony omówią najważniejsze zagadnienia, które będą wówczas podejmowane.

Jak podaje w swoim komunikacie MON podczas sesji roboczych ministrowie rozmawiać będą m.in. na temat wzmocnienia wschodniej flanki NATO, zwiększenia obecności wojsk Sojuszu w Europie Wschodniej i podniesienia wspólnych zdolności obronnych. Tematem dyskusji będzie także wzmocnienie południowej flanki Sojuszu.

Sesja ministerialna będzie również okazją do odbycia przez ministra Macierewicza spotkań dwustronnych m.in. z ministrami obrony Wielkiej Brytanii, Francji, Litwy, Ukrainy, Gruzji. Planowana jest także narada z ministrami Grupy Wyszehradzkiej (V4) i państw bałtyckich.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA