REKLAMA

Oficjalne wyniki wyborów, kto senatorem? Pełna lista

  • Autor: PAP
  • 26 października 2015 16:25
Oficjalne wyniki wyborów, kto senatorem? Pełna lista Znamy oficjalne wyniki wyborów (fot. ie.senat.gov.pl)

Spośród 425 kandydatów Polacy wybrali 100 senatorów. Sprawdź, kto będzie reprezentował twój region w Senacie.

Poniżej lista nowych senatorów z podziałem na okręgi wyborcze.

Okręg numer 1 (powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki)

Największą liczbę głosów otrzymał Rafał Józef Ślusarz (PiS)

Okręg numer 2 (powiaty: jaworski, jeleniogórski, kamiennogórski, złotoryjski oraz miasto na prawach powiatu: Jelenia Góra)

Wygrywa Krzysztof Stanisław Mróz (PiS)

Okręg numer 3 (powiaty: głogowski, legnicki, lubiński, polkowicki oraz miasto na prawach powiatu: Legnica)

Senatorem została Dorota Czudowska (PiS)

Okręg numer 4 (powiaty: świdnicki, wałbrzyski)

Dotychczasowy senator PO Wiesław Kilian został ponownie wybrany.

Okręg numer 5 (powiaty: dzierżoniowski, kłodzki, ząbkowicki)

Mandat zdobył radny powiatu kłodzkiego Aleksander Szwed (PiS)

Okręg numer 6 (powiaty: górowski, milicki, oleśnicki, oławski, strzeliński, średzki, trzebnicki, wołowski, wrocławski)

Dotychczasowy senator PO Jarosław Duda został ponownie wybrany.

Okręg numer 7 (część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Bieńkowice, Biskupin - Sępolno - Dąbie - Bartoszowice, Borek, Brochów, Gaj, Gajowice, Grabiszyn - Grabiszynek, Huby, Jagodno, Klecina, Krzyki - Partynice, Księże, Oporów, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Przedmieście Oławskie, Przedmieście Świdnickie, Stare Miasto, Tarnogaj, Wojszyce - Ołtaszyn, Zacisze - Zalesie - Szczytniki)

Kandydatka PO Barbara Zdrojewska zdobyła mandat senatora.

Okręg numer 8 (Część obszaru miasta na prawach powiatu Wrocław: Gądów-Popowice Pd, Jerzmanowo - Jarnołtów - Strachowice - Osiniec, Karłowice - Różanka, Kleczków, Kowale, Kużniki, Leśnica, Lipa Piotrowska, Maślice, Muchobór Mały, Muchobór Wielki, Nadodrze, Nowy Dwór, Ołbin, Osobowice - Rędzin, Pawłowice, Pilczyce - Kozanów - Popowice, Polanowice - Poświętne - Ligota, Pracze Odrzańskie, Psie Pole - Zawidawie, Sołtysowice, Swojczyce - Strachocin)

Dotychczasowy senator Jarosław Obremski (niezależny) został ponownie wybrany.

Okręg numer 9

Mandat uzyskał Andrzej Kobiak

Okręg numer 10

Senatorem jest Jan Rulewski

Okręg numer 11 (Powiaty: Toruń, toruński i chełmiński)

Senatorem został Przemysław Termiński, bezpartyjny zgłoszony przez PO.

Okręg numer 12 (Powiaty: brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, rypiński, wąbrzeski oraz miasto na prawach powiatu: Grudziądz)

Senatorem został Andrzej Mioduszewski z PiS.

Okręg numer 13 (Powiaty: aleksandrowski, lipnowski, radziejowski, włocławski oraz miasto na prawach powiatu: Włocławek)

Józef Łyczak z PiS został senatorem.

Okręg numer 14 (Powiaty: lubartowski, łukowski, opolski, puławski, rycki)

Dotychczasowy senator Stanisław Gogacz (PiS) został wybrany na kolejną kadencję.

Okręg numer 15 (Powiaty: janowski, kraśnicki, lubelski, łęczyński, świdnicki)

Dotychczasowy senator PiS Grzegorz Czelej został ponownie wybrany.

Okręg numer 16 (Miasto na prawach powiatu: Lublin)

Prof. Andrzej Stanisławek, lekarz, popierany przez PiS, został wybrany na senatora.

Okręg numer 17

Grzegorz Bierecki

Okręg numer 18

Józef Zając

Okręg numer 19

Jerzy Chróścikowski

Okręg numer 20 (Powiaty: krośnieński, świebodziński, zielonogórski oraz miasta na prawach powiatu: Zielona Góra)

Poseł Platformy Obywatelskiej i wiceminister infrastruktury i rozwoju Waldemar Sługocki wygrał wybory do Senatu.

Okręg numer 21 (Powiaty: gorzowski, międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, słubicki, sulęciński oraz miasta na prawach powiatu: Gorzów Wielkopolski)

Przedsiębiorca i radny sejmiku woj. lubuskiego Władysław Komarnicki został senatora.

Okręg numer 22 (Powiaty: nowosolski, wschowski, żagański, żarski)

Ponownie w Senacie zasiądzie znany biznesmen i działacz sportowy z Zielonej Góry Robert Dowhan.

Okręg numer 23

Maciej Grubski

Okręg numer 24

Ryszard Bonisławski

Okręg numer 25 (Powiaty: kutnowski, łęczycki, łowicki, poddębicki)

Były radny sejmiku województwa łódzkiego, Przemysław Błaszczyk (PiS) został ponownie senatorem.

Okręg numer 26 (Powiaty: łaski, pabianicki, zgierski)

Senatorem został radny powiatowy PiS i wiceprezydent Pabianic Maciej Łuczak.

Okręg numer 27

Michał Seweryński

Okręg numer 28

Wiesław Dobkowski

Okręg numer 29

Rafał Ambrozik

Okręg numer 30 (Powiaty: chrzanowski, myślenicki, oświęcimski, suski, wadowicki)

Andrzej Pająk, senator PiS poprzedniej kadencji został wybrany na senatora.

Okręg numer 46 (Powiaty: makowski, ostrołęcki, ostrowski, pułtuski, wyszkowski oraz miasto na prawach powiatu: Ostrołęka)

Robert Adam Mamątow z PiS ponownie wygrał wybory do Senatu.

Okręg numer 47 (Powiaty: garwoliński, miński, węgrowski)

Etnograf Maria Zofia Koc z PiS zdobyła mandat senatorski.

Okręg numer 48 (Powiaty: łosicki, siedlecki, sokołowski oraz miasto na prawach powiatu: Siedlce)

Kandydat PiS Waldemar Jerzy Kraska zdobył ponownie mandat senatora.

Okręg numer 49 (Powiaty: białobrzeski, grójecki, kozienicki, przysuski)

Stanisław Karczewski (PiS), wicemarszałek Senatu poprzedniej kadencji, szef sztabu wyborczego PiS, został wybrany do Senatu.

Okręg numer 50 (Powiaty: lipski, radomski, szydłowiecki, zwoleński oraz miasta na prawach powiatu: Radom)

Adam Bielan, startujący z listy Prawa i Sprawiedliwości, został wybrany na senatora.

Okręg numer 51 (Powiaty: brzeski, kluczborski, namysłowski, nyski, prudnicki)

Były poseł i były radny sejmiku Jerzy Czerwiński zostanie senatorem.

Okręg numer 52 (Powiat opolski oraz miasto na prawach powiatu: Opole)

Prof. Piotr Wach (PO) ponownie zostanie senatorem.

Okręg numer 53 (Powiaty: głubczycki, kędzierzyńsko-kozielski, krapkowicki, oleski, strzelecki)

Grzegorz Peczkis z PiS zostanie senatorem.

Okręg numer 56 (Powiaty: łańcucki, rzeszowski oraz miasto na prawach powiatu: Rzeszów)

Aleksander Bobko z PiS został senatorem.

Okręg numer 57 (Powiaty: brzozowski, jasielski, krośnieński oraz miasta na prawach powiatu: Krosno)

Alicja Zając (PiS) ponownie została senatorem.

 

Okręg numer 58 (Powiaty: bieszczadzki, jarosławski, leski, lubaczowski, przemyski, przeworski, sanocki oraz miasto na prawach powiatu: Przemyśl)

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości Mieczysław Golba został senatorem.

Okręg numer 59 (Powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski, zambrowski oraz miasta na prawach powiatu: Łomża i Suwałki)

Bohdan Paszkowski z PiS został senatorem.

Okręg numer 65 (Miasta na prawach powiatu: Gdańsk, Sopot)

Senatorem został organizator strajku w Stoczni Gdańskiej w sierpniu 1980 roku, dotychczasowy marszałek izby wyższej parlamentu Bogdan Borusewicz (PO).

Okręg numer 66 (Powiaty: gdański, starogardzki, tczewski)

Senatorem został Antoni Szymański (PiS).

Okręg numer 67 (Powiaty: kwidzyński, malborski, nowodworski, sztumski)

Senatorem został Leszek Czarnobaj z Platformy Obywatelskiej.

Okręg numer 68 (Powiaty: częstochowski, kłobucki, lubliniecki, myszkowski)

Ryszard Majer (PiS) będzie nowym senatorem.

Okręg numer 69 (Miasto na prawach powiatu: Częstochowa)

Kandydat PiS Artur Warzocha został senatorem.

Okręg numer 72 (Powiaty: raciborski, wodzisławski oraz miasta na prawach powiatu: Jastrzębie-Zdrój, Żory)

Były poseł, a obecnie radny wojewódzki Adam Gawęda został senatorem z ramienia PiS.

Okręg numer 73 (Powiaty: mikołowski, rybnicki oraz miasto na prawach powiatu: Rybnik)

Rybnicki radny Wojciech Piecha z PiS, brat znanego polityka tej partii Bolesława Piechy, został senatorem.

Okręg numer 76 (Powiaty: będziński, zawierciański oraz miasto na prawach powiatu: Dąbrowa Górnicza)

Arkadiusz Grabowski (PiS) został wybrany na senatora.

Okręg numer 77 (Miasta na prawach powiatu: Jaworzno, Sosnowiec)

Michał Potoczny (PiS) został wybrany na senatora.

Okręg numer 78 (Powiaty: bielski, pszczyński oraz miasta na prawach powiatu: Bielsko-Biała)

Andrzej Kamiński (PiS) został wybrany na senatora.

Okręg numer 79 (Powiaty: cieszyński, żywiecki)

Tadeusz Kopeć (PiS) ponownie zdobył mandat senatora.

Okręg numer 80 (Miasto na prawach powiatu: Katowice)

Andrzej Miosłek (PO) zdobył mandat senatora.

Okręg numer 84 (Powiaty: bartoszycki, braniewski, elbląski, lidzbarski oraz miasto na prawach powiatu: Elbląg)

Jerzy Wcisła z Platformy Obywatelskiej został senatorem.

Okręg numer 85 (Powiaty: działdowski, iławski, nowomiejski, ostródzki)

Bogusława Orzechowska z Prawa i Sprawiedliwości została senatorem.

Okręg numer 94 (Powiaty: gostyński, kościański, leszczyński, rawicki oraz miasto na prawach powiatu: Leszno)

Marian Poślednik (PO) ponownie został wybrany senatorem.

Okręg numer 97 (Powiaty: policki oraz miasto na prawach powiatu: Szczecin)

Dyrektor jednego ze szczecińskich szpitali, radny prof. Tomasz Grodzki (PO) został senatorem.

Okręg numer 98 (Powiaty: goleniowski, gryficki, gryfiński, kamieński, łobeski, myśliborski, pyrzycki, stargardzki oraz miasto na prawach powiatu: Świnoujście)

Były przewodniczący SLD, popierany przez PO, Grzegorz Napieralski zostanie senatorem.

Okręg numer 99 (Powiaty: białogardzki, choszczeński, drawski, kołobrzeski, świdwiński, wałecki)

Grażyna Sztark z PO po raz kolejny została wybrana na senatora.

Okręg numer 100 (Powiaty: koszaliński, sławieński, szczecinecki oraz miasto na prawach powiatu: Koszalin)

Dotychczasowy senator PO Piotr Zientarski zostanie senatorem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

  • Brak komentarzy.



REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA