MON o relacji Macierewicz-amerykański senator: Absolutnie nic ich nie łączy

MON o relacji Macierewicz-amerykański senator: Absolutnie nic ich nie łączy
MON: To PGZ opłacała senatora D’Amato po to, aby wspierał polskie interesy w Kongresie. (fot.:youtube.com)

• MON zaprzecza, jakoby Antoni Macierewicz miał związki z amerykańskim senatorem.
• "Minister Macierewicz nie jest przewodniczącym, ani współprzewodniczącym żadnej organizacji na terenie Stanów Zjednoczonych" pisze resort obrony.
• Co więcej, Ministerstwo Obrony zapewnia, że to Polska zabiegała o wsparcie wspomnianego senatora w Kongresie.

Wobec twierdzeń, że Antoni Macierewicz jest związany z senatorem z USA, które pojawiły się po anulowaniu przetargu na śmigłowce Caracal, MON doprecyzował swoje stanowisko. W komunikacie prasowym Ministerstwa Obrony można przeczytać, że nie ma bezpośredniego związku między politykami po obu stronach Atlantyku.

Resort akcentuje, że znajomość Macierewicza i senatora D’Amato jest bardzo świeża.

- Minister Antoni Macierewicz spotkał się po raz pierwszy w życiu z senatorem D’Amato w dniu 30.09.2016 w biurze senackim senatora McCaina - piszą w komunikacie dla prasy urzędnicy resortu obrony. - Minister Macierewicz nie jest przewodniczącym, ani współprzewodniczącym żadnej organizacji na terenie Stanów Zjednoczonych. Na trzy miesiące przed Szczytem Sojuszu Północnoatlantyckiego, który odbył się w Warszawie, Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. nawiązała współpracę z wiodącą w USA firmą zajmującą się komunikacją z organami rządowymi (government relations) – Park Strategies. Zarząd Polskiej Grupy Zbrojeniowej, mając na uwadze bezpieczeństwo Polski, a zwłaszcza kwestie podejmowane podczas warszawskiego Szczytu NATO, postanowił promować interesy Polski i polskiego przemysłu obronnego w czasie tegoż Szczytu.

MON twierdzi w piśmie, że żaden z pracowników Ministerstwa, Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ) nigdy nie był opłacany przez żadną z firm związanych z senatorem D’Amato.

- Odwrotnie, to PGZ opłacała senatora D’Amato po to, aby wspierał polskie interesy w Kongresie USA - stwierdzono w piśmie.

Oskarżenie, którego celem był Antoni Macierewicz pojawiło się, gdy zapowiedział on, że zamiast śmigłowców Caracal Polska kupi amerykańskie Black Hawk. Tę konstrukcję tworzy konsorcjum Sikorsky Aircraft Corporation.

Więcej o specyfikacji śmigłowców, którymi będą latać polskie siły specjalne przeczytasz tutaj.

 

×

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: MON o relacji Macierewicz-amerykański senator: Absolutnie nic ich nie łączy

NEWSLETTER

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Polityka prywatności portali Grupy PTWP

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!