REKLAMA

MON: Antoni Macierewicz jedzie do USA rozmawiać o ISIS

  • Autor: GP
  • 20 lipca 2016 09:34
MON: Antoni Macierewicz jedzie do USA rozmawiać o ISIS Szef MON na uroczystości wojskowej. (fot.:twitter.com/mon_gov_pl)

● Antoni Macierewicz pojedzie do USA by rozmawiać o walce z Państwem Islamskim.
● Polityk wygłosi także wykład w Atlantic Council.
● Szef MON będzie jednym z dwóch polskich ministrów, którzy odwiedzą USA pod koniec tygodnia. Część delegacji stanowią przedstawiciele MSZ z Witoldem Waszczykowskim na czele.

Ministerstwo Obrony Narodowej informuje, że szef resortu Antoni Macierewicz uda się pod koniec tygodnia (20 do 22 lipca) do Stanów Zjednoczonych. Minister będzie brał udział w sesji plenarnej ministrów obrony państw globalnej koalicji, dowodzonej przez USA, przeciw tzw. Państwu Islamskiemu (ISIS).

Ministerstwo podaje jeszcze trzy punkty programu wizyty.

- W piątek 22 lipca, minister Macierewicz wygłosi wykład w Atlantic Council pt. „The outcome of NATO Summit and its implication into Pol – US bilateral relationship” - pisze w komunikacie prasowym resort. - Weźmie także udział w spotkaniu zorganizowanym przez Institute of World Politics z ekspertami ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. Szef resortu obrony spotka się także z weteranami oraz miejscową Polonią.

Czytaj: NIK jest zadowolone z działań MON

Wizytę w tym samym czasie i z tego samego powodu odbędzie w USA szef dyplomacji Witold Waszczykowski.

- Minister Waszczykowski będzie uczestniczył również w śniadaniu roboczym wydawanym przez sekretarza stanu USA Johna F. Kerry'ego - relacjonował dodatkowe punkty wizyty szefa MSZ w stolicy Stanów Rafał Sobczak z resortu spraw zagranicznych.

Antoni Macierewicz jest ministrem obrony narodowej od powołania gabinetu Beaty Szydło jesienią 2015 roku. Za jego największy sukces uważa się przeprowadzenie z sukcesem i bez problemów szczytu NATO w warszawie, na początku lipca br.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA