REKLAMA

Ministrowie zdecydowali w sprawie Rail Baltica

  • wnp.pl
  • Autor: WNP.pl
  • 22 czerwca 2016 11:43
Ministrowie zdecydowali w sprawie Rail Baltica Minister Adam Adamczyk w Rotterdamie (fot. twitter/MIB)

Podczas Dni Europejskiej Sieci Transportowej (TEN-T), ministrowie transportu z Łotwy, Litwy, Estonii, Polski i Finlandii, a także przedstawiciele Komisji Europejskiej, podpisali w Rotterdamie deklarację w sprawie budowy Rail Baltica.

Podkreśla się w nim znaczenie regionalne projektu i pokazuje dalsze wspólne zainteresowanie jego realizacją.Podkreśla się w nim znaczenie regionalne projektu i pokazuje dalsze wspólne zainteresowanie jego realizacją.

W opinii przekazanej mediom Uldis Augulis, minister transportu i łączności Łotwy podkreślił, że podpisanie deklaracji jest „kolejnym krokiem do rzeczywistego wsparcia projektu na Łotwie, a także wszystkich zainteresowanych stron w rozwoju takiej drogi kolejowej.”

Zobacz też: Skutki gospodarcze Brexitu niekorzystne dla Polski

Minister powiedział, że obecność przedstawicieli Polski i Finlandii „potwierdza chęć tych państw we współpracy w przyszłości”.

W deklaracji ostatecznie zatwierdzono też trasę Rail Baltica. Ta linia kolejowa o europejskim rozstawie szyn rozpocznie się w Tallinie, a następnie biec będzie przez: Parnawę (Estonia), Rygę (Łotwa), Poniewież i Kowno (Litwa) – do Warszawy.

Czytaj cały tekst tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA