REKLAMA

Ministerstwo sprawiedliwości: Pieniądze z 500 plus nie mogą być zabrane przez komornika

  • Autor: GP
  • 16 maja 2016 09:47
Ministerstwo sprawiedliwości: Pieniądze z 500 plus nie mogą być zabrane przez komornika Komornicy nie mogą zabrać punduszy z 500 plus. (fot.:flickr.com/CC BY 2.0)

Resort sprawiedliwości przypomniał komornikom, że fundusze z programu 500 plus nie mogą być przedmiotem egzekucji komorniczej.

Ministerstwo sprawiedliwości stwierdziło w komunikacie wystosowanym do mediów, że w związku z prasowymi doniesieniami o zajmowaniu przez komorników na poczet długów pieniędzy pochodzących z programu 500 zł minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przypomniał, że świadczenia te nie podlegają egzekucji komorniczej.

Minister zwrócił się do komorników, by respektowali mówiące o tym przepisy art. 833 § 6 Kodeksu postępowania cywilnego. W przypadku ich naruszenia komornikom grozi odpowiedzialność dyscyplinarna: od kary upomnienia do wydalenia z zawodu.

Czytaj: Prokuratura zbada działanie służb za czasów PO-PSL

Zgodnie z ustawą o pomocy państwa w wychowaniu dzieci, przygotowaną przez ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej, świadczenie z tytułu programu Rodzina 500+ jest świadczeniem wychowawczym. Jako takie nie może być więc przedmiotem egzekucji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA