REKLAMA

Ministerstwo Rozwoju odwiedzili przedstawiciele Komisji Europejskiej

  • Autor: GP
  • 21 lipca 2016 12:36
Ministerstwo Rozwoju odwiedzili przedstawiciele Komisji Europejskiej Przedstawiciele resortu rozwoju, w centrum wiceminister Kwieciński, w czasie rozmów z delacją Komisji Europejskiej. (fot.:mr.gov.pl)

● Ministerstwo Rozwoju przekazało delegacji Komisji Europejskiej (KE) informacje o przeprowadzonych w Polsce umowach i projektach współfinansowanych ze środków UE.
● Wydano do lipca 2016 roku 30 mld zł w ramach tej współpracy.
● Wiceminister Jerzy Kwieciński zreferował też gościom z Brukseli plan rozwoju Mateusza Morawieckiego.

W środę (20 lipca) w Ministerstwie Rozwoju w Warszawie odbyły się konsultacje między resortem a Komisją Europejską. Tematem spotkania była realizacja bieżącej perspektywy finansowej oraz przyszłość polityki spójności po 2020 r.

Z polskiej strony w rozmowach uczestniczyli wiceministrowie rozwoju Jerzy Kwieciński i Paweł Chorąży. Ich rozmówcą był Walter Deffa, dyrektor generalny w Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej.

Wiceminister Kwieciński przedstawił gościom stan realizacji do lipca 2016 r. funduszy europejskich w Polsce. Statystyki konkursów i umów są imponujące, zawarto ich ponad 3,3 tys. o łącznej wartości dofinansowania unijnego ok. 30 mld zł.

Czytaj: Nowe pomysły ministerstwa energii

- Przedstawiciel Komisji Europejskiej docenił zaangażowanie strony polskiej w sprawną realizację programów - pisze na swojej stronie resort rozwoju relacjonując spotkanie. - Zwrócił jednocześnie uwagę, że nadal są obszary, np. w zakresie dostosowania przepisów dotyczących gospodarki wodnej, warunkujących wdrażanie niektórych inwestycji, które wymagają dużego zaangażowania polskich władz.

Debata była też okazją do przedstawienia stronie europejskiej Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, zwanego też od nazwiska wicepremiera i ministra rozwoju planem Morawieckiego.

- Jednym z jej długofalowych efektów będzie zmiana struktury PKB polegająca na zwiększeniu roli innowacji w jego tworzeniu - mówił Kwieciński. - Inne zakładane rezultaty to państwo bardziej przyjazne dla obywateli i przedsiębiorców, a w sferze społecznej ograniczenie wykluczenia społecznego i ubóstwa oraz powstawania wszelkiego rodzaju nierówności społecznych.

W czasie rozmów poruszono także kwestię Wieloletnich Ram Finansowych 2014-2020, które są w Unii tematem poszerzonej dyskusji miedzy członkami Wspólnoty.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA