REKLAMA

Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy

  • Autor: PAP
  • 17 sierpnia 2016 18:21
Minister rolnictwa przyjął dymisję wiceprezesa ANR Karola Tylendy Karol Tylenda (na zdj.) złożył dymisję we wtorek (16 sierpnia) i tego samego dnia została ona przyjęta przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela. (Fot. anr.gov.pl)

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyjął dymisję wiceprezesa Agencji Nieruchomości Rolnych Karola Tylendy - powiedziała dyrektor biura prasowego resortu rolnictwa Małgorzata Książyk.

Rzecznik ANR Witold Strobel powiedział w środę (17 sierpnia), że Tylenda złożył dymisję we wtorek (16 sierpnia) i tego samego dnia została ona przyjęta przez ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela.

- Prawdopodobnie uważał, że rzeczą honorową będzie podać się do dymisji, jeżeli po, naszym zdaniem, udanej od strony finansowej aukcji Pride of Poland i całym Święcie Konia Arabskiego, pojawiły się zarzuty, które w naszym odczuciu są bezpodstawne - odpowiedział pytany o przyczyny dymisji wiceprezesa Tylendy rzecznik prasowy ANR.

Dwie aukcje koni podczas Święta Konia Arabskiego w Janowie Podlaskim (Lubelskie) przyniosły prawie 1,7 mln euro. Na poniedziałkowej Letniej Aukcji sprzedano 18 koni za 409 tys. euro, a w niedzielę na aukcji Pride of Poland - 16 koni za 1 mln 271 tys. euro.

Zdobywczyni wielu tytułów w kraju i za granicą, 16-letnia siwa klacz Emira, pochodząca ze stadniny w Michałowie została sprzedana za 225 tys. euro, nabywcy z Francji. Była licytowana dwukrotnie. W pierwszej licytacji - jako lot 0 - uzyskała 550 tys. euro, ale później licytacja tego konia została powtórzona i padła cena niższa.

- Ktoś zalicytował i po prostu się wycofał, więc licytacja (pierwsza - PAP) była bezskuteczna. Takie rzeczy czasami się zdarzają. Nie chcę tego teraz oceniać. Wyjaśnimy tę sprawę - tłumaczył Tylenda po aukcji.

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA