REKLAMA

Marszałek Tyszka publikuje wydatki KPRM za czasów premier Beaty Szydło

 • Autor: GP
 • 13 lipca 2016 14:12
Marszałek Tyszka publikuje wydatki KPRM za czasów premier Beaty Szydło Premier Beata Szydło i podświetlony budynek KPRM. (fot.:KPRM/flickr.com/domena publiczna)

● Stanisław Tyszka zdecydował się upublicznić wydatki KPRM.
● Wśród nich znajdziemy iluminację na froncie budynku KPRM za 79,9 tys. zł, usługi kateringowe za 130 tys. zł czy stronę beataszydlo.gov.pl za 27,7 tys zł.

Gdy politycy PiS z mównicy sejmowej wyliczali dziwne wydatki ministerstw i agend rządowych, prezentując tzw. audyt rządów koalicji PO-PSL, opozycja grzmiała o kłamstwach i pomówieniach. Internet zapamiętał i przyjrzał się temu, co w ciągu roku kupiła i za co zapłaciła Kancelaria Premiera.

Jednak nim przejdziemy do wyliczenia, które przygotował wicemarszałek Sejmu, Stanisław Tyszka, warto zauważyć jeden z najbardziej nietypowych wydatków MON. Resort obrony zdecydował się zapłacić za transport figury Chrystusa Króla w Poznaniu sumę 43 tysięcy złotych. Do tego wyliczenia dotarła Gazeta Wyborcza.

Tyszka natomiast informuje, ze Kancelaria Beaty Szydło za iluminację na froncie budynku Kancelarii przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie płaciła 79,9 tys. zł, usługi kateringowe 130 tys. zł, za stronę beataszydlo.gov.pl - 27,7 tys zł.

Wspomniana strona sama w sobie jest ewenementem, bo inny poseł Kukiz'15 pyta publicznie jak to możliwe, że prywatna strona jest w domenie gov.pl? Skoro strona prezentuje sylwetkę premier, a nie dokonania lub działania rządu.

Wicemarszałek Tyszka opatrzył poniższą listę wpisem - Wybrane wydatki Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Bez komentarza...

źródło: twitter.com/styszka

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • ella 2016-07-15 08:21:46
  A mnie np interesowałoby zestawienie wydatków Pani Szydło z wydatkami Kopaczowej. Ale zestawienie rzetelne a wydatki porównywalne.
 • Dilligent 2016-07-13 20:33:38
  szczyt kobiet 1000 osób = 128 zł na osobę 1435 zł – kolacja Belki z Sienkiewiczem Bardzo tanio biorąc pod uwagę że na przyjechało tysiąc delegatek z 74 krajów świata - premier Łotwy Laimdota Straujuma, - prezydent Kosowa Atifete Jahjaga, - świeżo wybrana wiceprezydent Wietnamu Dang Thi Ngoc Thinh, - oraz 30 ministrów, 30 prezesów firm oraz setki liderek biznesu z całego świata
 • Dd 2016-07-13 18:54:42
  Pan Tyszka chciał błysnąć, a wyszło jak zawsze u Kukizów'15. Gross tych wydatków, to efekt umów zawartych przez poprzednią ekipę panie marszałku.
 • Zeghar 2016-07-13 16:12:02
  "Internet zapamiętał..." - powinno być "opozycja zapamiętała". To ile kosztował ten propagandowy tekst?
 • Klara 2016-07-13 14:25:18
  Jak można inaczej dotrzeć do ludzi ..tylko poprzez reklame i info..które kosztuje.Nie mam o to pretensji...pretensje mam do poprzedniego "rządu" wydawało,a Polacy nie mieli z tego nic..nie otrzymywali żadnego info,co się dzieje,kto,gdzie itp..REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA