REKLAMA

Manifestujący przed Sejmem mogą liczyć na darmowych adwokatów

  • Autor: GP
  • 19 grudnia 2016 13:15
Manifestujący przed Sejmem mogą liczyć na darmowych adwokatów Adwokaci są gotowi pro bono bronić w sądzie protestujących przed Sejmem. (fot.:twitter.com/MKierwinski)

• Prawnicy z Okręgowej Rady Adwokackiej (ORA) są gotowi za darmo świadczyć swoje usługi tym, którzy poczuli się poszkodowani w czasie weekendowych wydarzeń przed Sejmem.
• Chodzi o sytuację, gdy policja usuwała manifestujących, by utorować drogę do przejazdu politykom PiS.

Okręgowa Rada Adwokacka (OKA) w Warszawie wystosowała pismo, na mocy którego zobowiązuje się świadczyć nieodpłatnie usługi osobom, które w gorącą noc z piątku na sobotę (16 na 17 grudnia) manifestowały przed Sejmem.

W komunikacie dotyczącym tego wydarzenia, który ORA wystosowała w sobotę (17 grudnia) można przeczytać: - W związku z licznymi prośbami pochodzącymi zarówno od obywateli, jak również od organizacji pozarządowych o wskazanie adwokatów gotowych do świadczenia pomocy prawnej dla osób ewentualnie zatrzymanych podczas demonstracji pod Sejmem RP oraz wobec deklaracji adwokatów napływających do Dziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie o gotowości do świadczenia tego rodzaju pomocy prawnej pro bono uprzejmie informujemy, że Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie prowadzi listę adwokatów, którzy zadeklarowali chęć świadczenia pomocy prawnej pro bono w najbliższych dwóch dniach dla osób zatrzymanych w związku z demonstracją odbywającą się pod Sejmem RP.

W komunikacie wyszczególnione są osoby, do których chcący skorzystać z pomocy prawnej, powinni się odezwać. Podano nawet numery telefonu. Pod apelem widnieje podpis Michała Fertaka, rzecznika prasowego ORA w Warszawie.

Manifestanci usuwani z dróg przed Sejmem

W nocy z piątku na sobotę (16 i 17 grudnia) manifestująca przed Sejmem grupa ludzi utrudniała politykom PiS wyjazd z Sejmu. Wobec takiego działania policyjny funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia siły. Przez interwencję fizyczną umożliwili posłom opuszczanie terenu parlamentu. W wyniku tego zajścia część manifestujących doznała niewielkich obrażeń. Policja spisywała osoby obecne. Opozycja nazwała tę interwencję pierwszym przypadkiem użycia siły wobec obywateli przez "państwo PiS".

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Sk 2016-12-19 14:02:53
    O proszę, jacy oni szlachetni i serce mają po,,lewej stronie"?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA