REKLAMA

Magierowski: Debata w Sejmie o wysłaniu wojsk stałaby się cyrkiem politycznym

  • Autor: GP
  • 21 czerwca 2016 08:25
Magierowski: Debata w Sejmie o wysłaniu wojsk stałaby się cyrkiem politycznym Marek Magierowski: Debata w Sejmie o wysłaniu kontyngentów wojskowych stałaby się cyrkiem politycznym. (fot.:youtube.com)

• Marek Magierowski uzasadniał decyzję prezydenta o wysłaniu wojsk na Bliski Wschód.
• Polityk zarzucił opozycji, że stara się grać polskim bezpieczeństwem.
• Powiedział też, że Amerykanie zasugerowali pośrednio udział polskich wojsk w operacji przeciwko Państwu Islamskiemu.
• Magierowski nie widzi problemów w relacjach Antoniego Macierewicza i Andrzeja Dudy.

We wtorek (21 czerwca) Marek Magierowski był pytany w RMF FM o decyzję wysłania polskich wojsk na Bliski Wschód. Prezydent podpisał dokumenty pozwalające żołnierzom uczestniczyć w szerokiej akcji sił państw (pod kierunkiem USA) w walce z Państwem Islamskim.

- To dobra decyzja - mówił Magierowski. - Często podczas wizyt zagranicznych prezydent Andrzej Duda podkreślał, że jako lojalny i wiarygodny partner musimy udzielać się w NATO. Prezydent podkreślał nasze sojusze militarne i  wie, że nasi sojusznicy tam nas potrzebują.

Polityk tłumaczył, że sytuacja geopolityczna jest dynamiczna, a zażegnanie konfliktu w Syrii ma realny związek z kryzysem imigracyjnym.

Zapytany, czy bezpośrednio oczekiwano od Polski zaangażowania mówił:

- Amerykanie oczekiwali, po części takich decyzji.

Czytaj: ISIS grozi Polsce po decyzji o udziale wojsk w akcji przeciw dżihadowi

Gdy Magierowski mówił o opozycji i jej zastrzeżeniach, że nie poinformowano partii w Sejmie, skwitował to stwierdzeniem o Radzie Bezpieczeństwa Narodowego. Przypomniał, że posiedzenia tej rady są tajne, stąd on sam nie może wiedzieć jakie tematy są na niej poruszane.

- Opozycja gra w grę polityczną. Debata w Sejmie o wysłaniu kontyngentów wojskowych stałaby się cyrkiem politycznym - skomentował  żądania partii opozycyjnych Magierowski.

Urzędnik kancelari,i zapytany, czy Antoni Macierewicz nie postawił prezydenta pod ścianą decyzją o wysłaniu polskich wojsk na Bliski Wschód, zaprzeczył.

- Sugestia, że Macierewicz zaskoczył prezydenta jest nietrafiona. Nie widzę problemów ze stylem działania szefa MON wobec prezydenta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA