REKLAMA

Komorowski: W PO cenię doświadczenie, w Nowoczesnej nowe twarze

  • Autor: GP
  • 09 czerwca 2016 13:55
Komorowski: W PO cenię doświadczenie, w Nowoczesnej nowe twarze Komorowski: Podziały wewnętrzne są zagrożeniem dla każdej partii. (fot.:flickr.com/CC BY-ND 2.0)

• Bronisław Komorowski w komentarzu sytuacji politycznej w Polsce ocenił, że w PO cieszy go doświadczenie partii, gdy w Nowoczesnej dostrzega nowe twarze.
• Boi się rozłamu w PO, ale liczy, że nie będzie on miał miejsca.

Były prezydent Bronisław Komorowski w wywiadzie internetowym dla serwisu "Rzeczpospolita" mówił o kondycji opozycji i nadziejach jakie pokłada w dwóch partiach obecnej mniejszości sejmowej.

- Tak jak w PO cenię doświadczenie polityczne, tak w Nowoczesnej cenię nowe twarze. Jedni mają problemy ze względu na dawne rządy, drudzy mają kłopoty ze względu na brak doświadczenia.

Czytaj: Minister Waszczykowski zostaje w Warszawie

Komorowski sam wywodzi się z PO, był przez wiele lat jej posłem i Marszałkiem Sejmu w pierwszej fazie jej rządów. Zapytany o pojawiające się w PO frakcje, zwłaszcza między Grzegorzem Schetyną, a Ewą Kopacz mówił:

- Podziały wewnętrzne są zagrożeniem dla każdej partii, w PiS też są one obecne. Obawiam się rozłamu w PO. Wierzę jednak, że do niego nie dojdzie.

Bronisław Komorowski po jednej kadencji (2010 - 2015) musiał opuścić Pałac Prezydencki. Rok temu Polacy zdecydowali powierzyć urząd prezydencki Andrzejowi Dudzie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA